Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPod Blankami nadal niebezpieczna

Pod Blankami nadal niebezpieczna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 listopad 2015 08:28

Śpieszący się kierowcy stanowią zagrożenie dla pieszych przy ulicy Pod Blankami. Po raz kolejny uwagę na ten problem zwracają nam kupcy ze starówki. Dla ratusza nie jest to jednak priorytetowa sprawa.

Szczególnie niebezpiecznie jest w przejściu pomiędzy ulicą Przesmyk a przejściem wewnątrz parkingu piętrowego. Piesi wychodzą z tunelu, przez kierowcy mają nieco utrudnioną ich widoczność. Wystarczy moment nieuwagi, aby doszło do tragedii.

 

Kupcy proponują postawienie w tym miejscu progów zwalniających. Rozważana jest też koncepcja zmiany organizacji ruchu, aby ulica Pod Blanakmi była jednokierunkowa od strony ulicy Trybunalskiej. Obecnie kierunek ruchu Pod Blankami jest odwrotny, stąd też niektórzy kierowcy traktują ją jako skrót dla ominięcia korków na Wałach Jagiellońskich.

 

W kwietniu interpelował w tej sprawie radny Jarosław Wenderlich. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował go wówczas, że ulica Pod Blankami ma być poddana rewitalizacji i wówczas powstanie bezpieczna infrastruktura dla pieszych. Zważając na to, że idzie zima, najszybciej możemy się inwestycji w tym miejscu spodziewać na wiosnę. Pozostaje liczyć, że nie dojdzie szybciej do żadnej tragedii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

 • Miesiąc do wyborów

  Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas