Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPod Blankami nadal niebezpieczna

Pod Blankami nadal niebezpieczna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 listopad 2015 08:28

Śpieszący się kierowcy stanowią zagrożenie dla pieszych przy ulicy Pod Blankami. Po raz kolejny uwagę na ten problem zwracają nam kupcy ze starówki. Dla ratusza nie jest to jednak priorytetowa sprawa.

Szczególnie niebezpiecznie jest w przejściu pomiędzy ulicą Przesmyk a przejściem wewnątrz parkingu piętrowego. Piesi wychodzą z tunelu, przez kierowcy mają nieco utrudnioną ich widoczność. Wystarczy moment nieuwagi, aby doszło do tragedii.

 

Kupcy proponują postawienie w tym miejscu progów zwalniających. Rozważana jest też koncepcja zmiany organizacji ruchu, aby ulica Pod Blanakmi była jednokierunkowa od strony ulicy Trybunalskiej. Obecnie kierunek ruchu Pod Blankami jest odwrotny, stąd też niektórzy kierowcy traktują ją jako skrót dla ominięcia korków na Wałach Jagiellońskich.

 

W kwietniu interpelował w tej sprawie radny Jarosław Wenderlich. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował go wówczas, że ulica Pod Blankami ma być poddana rewitalizacji i wówczas powstanie bezpieczna infrastruktura dla pieszych. Zważając na to, że idzie zima, najszybciej możemy się inwestycji w tym miejscu spodziewać na wiosnę. Pozostaje liczyć, że nie dojdzie szybciej do żadnej tragedii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS
 • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

  Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

  Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

 • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

  Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

  Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas