Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd może dofinansować budowę Siedleckiej i Świekatowskiej

Rząd może dofinansować budowę Siedleckiej i Świekatowskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 listopad 2015 07:59

Urząd Miasta Bydgoszczy planuje podjęcie starań na rzecz pozyskania dotacji z rządowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych na budowę ulicy Świekatowskiej na Czyżkówku z fragmentem ulicy Siedleckiej. Wartość całego zadania inwestycyjnego szacuje się na 6 mln zł.

 

Ulica Świekatowska została wydzielona fizycznie tak naprawdę niedawno. Obecnie jest to droga nieutwardzona łącząca ulicę Siedlecką z Nad Torem, na wysokości ulicy Jerzego Orlicza.

 

Na liście planowanych inwestycji bydgoskiego magistratu znajduje się budowa ulicy Orlicza i Siedleckiej. Miasto liczy na dofinansowanie tej inwestycji w 50% przez państwo, czyli w kwocie 3 mln zł.

 

Ulicą Nad Torem przebiega obecnie droga krajowa nr 25 łącząća Bydgoszcz z Chojnicami i Koszalinem. W przyszłości na jej przebiegu powstać ma węzeł drogi ekspresowej S-5 w Tryszczynie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Drugi remis na stadionie Zawiszy

  Sobota to trzeci dzień Mistrzostw Świata U-20, na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentacja Panamy zmierzyła się z Mali. Faworytem tego spotkania byli Malijczycy, którzy też lepiej się prezentowali, ale jak to bywa w sporcie, nie zawsze musi się to przełożyć na wynik końcowy.

  Etykiety: Fifa U20
 • Zawisza mistrzem V ligi

  Nie był to na pewno najważniejszy mecz tej kolejki – Zawisza właściwie pewny awansu podejmował zespół środka tabeli Cyklon Kończewice, dla którego był to właściwie mecz o pietruszkę. Zwycięstwem niebiesko-czarni zapewnili sobie ukończenie tego sezonu na pewno na pierwszym miejscu. Po meczu było natomiast fetowanie tego sukcesu w koszulkach ,,IV liga dla Zawiszy”.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Episkopat: Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom

  Przestępstwa te „przysłoniły blask Ewangelii takim mrokiem, jakiego nie znały nawet wieki prześladowań” - te słowa papieża Benedykta XVI cytowane są w dzisiejszym liście odczytywanym we wszystkich parafiach, w którym podnoszona jest sprawa czynów pedofilskich, jakich mogli dopuścić się księżą. Publikujemy treść całego listu.

  Etykiety: Episkopat
 • Frekwencja to nasz wspólny interes

  Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.