Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd może dofinansować budowę Siedleckiej i Świekatowskiej

Rząd może dofinansować budowę Siedleckiej i Świekatowskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 listopad 2015 07:59

Urząd Miasta Bydgoszczy planuje podjęcie starań na rzecz pozyskania dotacji z rządowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych na budowę ulicy Świekatowskiej na Czyżkówku z fragmentem ulicy Siedleckiej. Wartość całego zadania inwestycyjnego szacuje się na 6 mln zł.

 

Ulica Świekatowska została wydzielona fizycznie tak naprawdę niedawno. Obecnie jest to droga nieutwardzona łącząca ulicę Siedlecką z Nad Torem, na wysokości ulicy Jerzego Orlicza.

 

Na liście planowanych inwestycji bydgoskiego magistratu znajduje się budowa ulicy Orlicza i Siedleckiej. Miasto liczy na dofinansowanie tej inwestycji w 50% przez państwo, czyli w kwocie 3 mln zł.

 

Ulicą Nad Torem przebiega obecnie droga krajowa nr 25 łącząća Bydgoszcz z Chojnicami i Koszalinem. W przyszłości na jej przebiegu powstać ma węzeł drogi ekspresowej S-5 w Tryszczynie.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas