Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd może dofinansować budowę Siedleckiej i Świekatowskiej

Rząd może dofinansować budowę Siedleckiej i Świekatowskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 listopad 2015 07:59

Urząd Miasta Bydgoszczy planuje podjęcie starań na rzecz pozyskania dotacji z rządowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych na budowę ulicy Świekatowskiej na Czyżkówku z fragmentem ulicy Siedleckiej. Wartość całego zadania inwestycyjnego szacuje się na 6 mln zł.

 

Ulica Świekatowska została wydzielona fizycznie tak naprawdę niedawno. Obecnie jest to droga nieutwardzona łącząca ulicę Siedlecką z Nad Torem, na wysokości ulicy Jerzego Orlicza.

 

Na liście planowanych inwestycji bydgoskiego magistratu znajduje się budowa ulicy Orlicza i Siedleckiej. Miasto liczy na dofinansowanie tej inwestycji w 50% przez państwo, czyli w kwocie 3 mln zł.

 

Ulicą Nad Torem przebiega obecnie droga krajowa nr 25 łącząća Bydgoszcz z Chojnicami i Koszalinem. W przyszłości na jej przebiegu powstać ma węzeł drogi ekspresowej S-5 w Tryszczynie.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski
  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas