Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUchwała zobowiązująca prezydenta do budowy dróg osiedlowych zgodna czy nie zgodna z prawem?

Uchwała zobowiązująca prezydenta do budowy dróg osiedlowych zgodna czy nie zgodna z prawem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 listopad 2015 17:47

Odpowiedzi na to pytanie będą szukać bydgoscy samorządowcy podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski stoi na stanowisku, iż uchwała zobowiązująca go do wydania w przyszłym roku 35 mln zł na budowę dróg osiedlowych nie ma wobec niego mocy prawnej, przeciwnego zdania jest radny Bogdan Dzakanowski.

We wrześniu Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła obywatelską uchwałę pod którą podpisało się ponad tysiąc mieszkańców reprezentowanych przez radnego Bogdana Dzakanowskiego. Radni PO i SLD Lewica Razem uznali, że uchwała jest niezgodna z prawem i nie wzięli udziału w głosowaniu.

 

Zgodność prawa miejscowego z prawem krajowym bada Wojewoda i Regionalna Izba Obrachunkowa. Wojewoda Ewa Mes nie skorzystała z możliwości, aby w ciągu 30 dni unieważnić uchwałę, co traktować należy, jako brak przeciwwskazań z jej strony, aby uznać uchwałę za ważną. Stanowisko RIO w tej sprawie nie zostało do tej pory upublicznione. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się,że Izba większych zastrzeżeń do tej uchwały nie ma. Jeżeli tak faktycznie by było, to cały czas w obrocie prawnym będzie uchwała zobowiązująca prezydenta do wydatkowania na drogi osiedlowe 35 mln zł.

 

Prezydent Rafał Bruski na ostatniej konferencji prasowej jasno jednak stwierdził, że w jego opinii ta uchwała wobec niego nie ma żadnej mocy.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Drugi remis na stadionie Zawiszy

  Sobota to trzeci dzień Mistrzostw Świata U-20, na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentacja Panamy zmierzyła się z Mali. Faworytem tego spotkania byli Malijczycy, którzy też lepiej się prezentowali, ale jak to bywa w sporcie, nie zawsze musi się to przełożyć na wynik końcowy.

  Etykiety: Fifa U20
 • Zawisza mistrzem V ligi

  Nie był to na pewno najważniejszy mecz tej kolejki – Zawisza właściwie pewny awansu podejmował zespół środka tabeli Cyklon Kończewice, dla którego był to właściwie mecz o pietruszkę. Zwycięstwem niebiesko-czarni zapewnili sobie ukończenie tego sezonu na pewno na pierwszym miejscu. Po meczu było natomiast fetowanie tego sukcesu w koszulkach ,,IV liga dla Zawiszy”.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Episkopat: Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom

  Przestępstwa te „przysłoniły blask Ewangelii takim mrokiem, jakiego nie znały nawet wieki prześladowań” - te słowa papieża Benedykta XVI cytowane są w dzisiejszym liście odczytywanym we wszystkich parafiach, w którym podnoszona jest sprawa czynów pedofilskich, jakich mogli dopuścić się księżą. Publikujemy treść całego listu.

  Etykiety: Episkopat
 • Frekwencja to nasz wspólny interes

  Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.