Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPalikot: Posłowie zamiast świętować niech pracują nad budżetem

Palikot: Posłowie zamiast świętować niech pracują nad budżetem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 grudzień 2012 18:37

Niech święta obchodzą biskupi, a posłowie w tym czasie przygotują porządnie budżet – powiedział w Bydgoszczy Janusz Palikot, który jest przeciwny przerwie świątecznej dla parlamentarzystów.

 

 

O tym, że w opinii jego partii projekt budżetu przygotowany przez rząd jest kiepski, ma świadczyć zapowiedź, że Ruch Palikota planuje zgłosić ponad tysiąc poprawek – Najbliższe posiedzenie będzie dość długie, bo potrwa od poniedziałku do piątku. To jednak zbyt mało czasu, aby je wszystkie merytorycznie rozpatrzyć – mówił Janusz Palikot w hotelu Holiday Inn.

 

Ruch Palikota chce między innymi zmniejszenia wysokości dotacji jakie przekazywane są na cele związane z religią z budżetu państwa. Niech za organizacje lekcji religii płacą zainteresowane parafie, a nie pańtwo.

 

Szerzej o pomysłach budżetowych Janusza Palikota wkrótce na naszym portalu.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu