Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSny o rejsie radnego i skarbnika

Sny o rejsie radnego i skarbnika

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 grudzień 2012 23:16

Na chwilę obecną, ani przedstawiciele opozycji, ani koalicji nie skomentowali oficjalnie podsumowania 2 lat kadencji, które przedstawił prezydent Rafał Bruski. Za to w portalu społecznościowym pojawiły się opowieści o snach radnego Piotra Króla i skarbnika Piotra Tomaszewskiego, które nawiązują do dwóch lat prezydenta Bruskiego.

 

 

Radnemu PiS, jak czytamy przyśnił się koszmar – Miałem straszy sen – rozpoczyna Piotr Król - Byłem członkiem załogi statku. Na pokładzie mnóstwo pasażerów, spora załoga, płyniemy przez ocean... Nagle Kapitan odwraca się i mówi: jesteśmy w połowie rejsu, tylko , że właściwie to nie wiem gdzie i po co płyniemy ani jak trafić do portu. W związku z tym niech każdy z członków załogi powie co mam robić bo mam te 3 pytania na które nie znam odpowiedzi... Pomyślałem wtedy: "Chłopie nigdy więcej z Tobą nie popłynę a Ty nigdy nie powinieneś zostawać Kapitanem" – opowiada przewodniczący radnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

Swoją opowieść kończy stwierdzeniem, że statek ten nazywa się Bydgoszcz, a kapitan miał na imię Rafał.

 

Nawiązanie do trzech pytań ma związek z listem jaki prezydent Rafał Bruski skierował do radnych, w którym składa propozycję podwyższenia majątku miejskiego, co ma pozwolić na większe wydatki inwestycyjne. Wśród nich znajduje się propozycja sprzedaży KPEC-u, zmniejszenie wydatków majątkowych oraz zwiększenie podatków lokalnych.

 

Z kolei skarbnikowi Piotrowi Tomaszewskiemu przyśniły się czasy PRL - Też pamiętam pewien sen. Problem polegał, że po obudzeniu się stwierdziłem, że jestem pod władzą silnego kapitana. On się o nic nie pytał. On mówił żem warchoł i że element ze mnie niecny – relacjonuje urzędnik - Był rok 1979. Nazywał się E.Gierek. Ale on wiedział. On się nie pytał. Niektórzy do dziś myślą, że był super. Ale nie był.

Pytać się to znaczy wierzyć w zbiorową mądrość. To dobre. Ale po tym pytaniu decyzję podejmie Prezydent. Taka jego rola. A my mamy szansę powiedzieć swoje zdanie. Jak zmarnujemy tę szansę to możemy winić tylko siebie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu