Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPalikot nominuje rektora UKW do nagrody (wideo)

Palikot nominuje rektora UKW do nagrody (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 grudzień 2012 20:13

Janusz Palikot odwiedził dzisiaj Bydgoszcz, gdzie spotkał się między innymi z rektorem Januszem Ostoją-Zagórskim, by podziękować mu odwagi za zdjęcie krzyża w sali senatu.

 

 

Z inicjatywy pani marszałkini Wandy Nowickiej postawała kapituła na rzecz świeckiego państwa. Kapitału nominałowa do tej nagrody kilka osób, tym także rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – poinformował na konferencji prasowej Janusz Palikot.

Rozstrzygniecie i przyznanie nagrody pieniężnej oraz rzeczowej odbędzie się 15 stycznia.

 

Stop mowie nienawiści

Także w dniu 15 stycznia Janusz Palikot zamierza zaprezentować katalog działań, które mają przeciwdziałać mowie nienawiści, która odbywa się w życiu publicznym. To będzie zachęta do debaty, która mam nadzieje, że doprowadzi ona do konsensusu, starając się nadać debacie w Polsce wymiar bardziej merytoryczny, z mniejszą ilością nienawiści.

 

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Janusz Palikot z mównicy sejmowej stwierdził, że częścią polityków PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem, za twierdzenie, że w Smoleńsku doszło do zamordowania prezydenta powinien się zająć prokurator.

 

Kongres przedsiębiorstw

W sobotę o godzinie 17 w hotelu Holiday Inn przy ulicy Grodzkiej odbędzie się organizowany przez Ruch Palikota – Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Poświęcony problemom gospodarczym. Udział w nim weźmie Janusz Palikot oraz przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski
  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas