Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPalikot nominuje rektora UKW do nagrody (wideo)

Palikot nominuje rektora UKW do nagrody (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 grudzień 2012 20:13

Janusz Palikot odwiedził dzisiaj Bydgoszcz, gdzie spotkał się między innymi z rektorem Januszem Ostoją-Zagórskim, by podziękować mu odwagi za zdjęcie krzyża w sali senatu.

 

 

Z inicjatywy pani marszałkini Wandy Nowickiej postawała kapituła na rzecz świeckiego państwa. Kapitału nominałowa do tej nagrody kilka osób, tym także rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – poinformował na konferencji prasowej Janusz Palikot.

Rozstrzygniecie i przyznanie nagrody pieniężnej oraz rzeczowej odbędzie się 15 stycznia.

 

Stop mowie nienawiści

Także w dniu 15 stycznia Janusz Palikot zamierza zaprezentować katalog działań, które mają przeciwdziałać mowie nienawiści, która odbywa się w życiu publicznym. To będzie zachęta do debaty, która mam nadzieje, że doprowadzi ona do konsensusu, starając się nadać debacie w Polsce wymiar bardziej merytoryczny, z mniejszą ilością nienawiści.

 

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Janusz Palikot z mównicy sejmowej stwierdził, że częścią polityków PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem, za twierdzenie, że w Smoleńsku doszło do zamordowania prezydenta powinien się zająć prokurator.

 

Kongres przedsiębiorstw

W sobotę o godzinie 17 w hotelu Holiday Inn przy ulicy Grodzkiej odbędzie się organizowany przez Ruch Palikota – Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Poświęcony problemom gospodarczym. Udział w nim weźmie Janusz Palikot oraz przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu