Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent proponuje komisje dialogu społecznego

Prezydent proponuje komisje dialogu społecznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 grudzień 2012 12:07

Odnosząc się do konfliktu pomiędzy sklepikarzami z ulicy Gdańskiej, a rowerzystami, którzy walczą o kontrapas, prezydent Rafał Bruski zaproponował powołanie wzorem Urzędu Wojewódzkiego Komisji Dialogu Społecznego, w której zasiadać by mieli niezależnie patrzący na sprawy eksperci.

W opinii Bruskiego taka komisja mimo, że nie miała żadnych kompetencji, pozwoliła na rozwiązanie kilku konfliktowych sytuacji, za czasów gdy był wojewodą.

 

Na tą chwilę ciężko jednak szerzej się do tej propozycji odnosić, gdyż nie podane były jeszcze szczegóły. Przedstawiciel rowerzystów wyraził obawę, że może to wyglądać podobnie jak z pełnomocnikiem prezydenta ds. rowerzystów, którego opinie nie mają żadnej mocy wiążącej.

Dzisiaj o godzinie 16:30 na zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej rozpocznie się happening użytkowników jednośladów, którzy protestować będą przeciwko likwidacji kontrapasa.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu