Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent proponuje komisje dialogu społecznego

Prezydent proponuje komisje dialogu społecznego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 grudzień 2012 12:07

Odnosząc się do konfliktu pomiędzy sklepikarzami z ulicy Gdańskiej, a rowerzystami, którzy walczą o kontrapas, prezydent Rafał Bruski zaproponował powołanie wzorem Urzędu Wojewódzkiego Komisji Dialogu Społecznego, w której zasiadać by mieli niezależnie patrzący na sprawy eksperci.

W opinii Bruskiego taka komisja mimo, że nie miała żadnych kompetencji, pozwoliła na rozwiązanie kilku konfliktowych sytuacji, za czasów gdy był wojewodą.

 

Na tą chwilę ciężko jednak szerzej się do tej propozycji odnosić, gdyż nie podane były jeszcze szczegóły. Przedstawiciel rowerzystów wyraził obawę, że może to wyglądać podobnie jak z pełnomocnikiem prezydenta ds. rowerzystów, którego opinie nie mają żadnej mocy wiążącej.

Dzisiaj o godzinie 16:30 na zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej rozpocznie się happening użytkowników jednośladów, którzy protestować będą przeciwko likwidacji kontrapasa.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas