Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadio Maryja ma 23 lata

Radio Maryja ma 23 lata

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 grudzień 2014 11:49

Katolickie Radio Maryja nadaje już od 23 lat, a jego sygnał dociera niemal na cały świat, tam gdzie żyją Polacy na emigracji. Przed tygodniem uroczystości rocznicowe odbyły się w Toruniu, gdzie mieści się siedziba radia, dzisiaj zaś uroczysta eucharystia będzie sprawowana w Bydgoszczy.

Stało się już pewną tradycją, że tydzień po toruńskich uroczystościach Rodzina Radia Maryja gości w Bydgoszczy, gdyż początkowo sygnał rozgłośni docierał tylko do tych miast.

 

- Dziękujemy Bydgoszczy za to, że przed 23 laty podjęła wyzwanie Radia Maryja. Bóg zapłać za Waszą systematyczną posługę przez tyle lat, za przyjazdy do Radia Maryja, za wszystkie Wasze godziny, minuty, za Wasz wysiłek – powiedział na antenie Radia Maryja ojciec dr Tadeusz Rydzyk.

 

Msza w intencji Radia Maryja odbędzie się o godzinie 18:00 w bydgoskiej bazylice p.w. Świętego Wincentego a,Paulo przy Alei Ossolińskich. Eucharystii będzie przewodniczył biskup bydgoski Jan Tyrawa.

 

Dzieła skupione wokół toruńskiej rozgłośni się rozrastają, od kilku lat nadaje Telewizja Trwam, powstała także w Toruniu Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas