Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadio Maryja ma 23 lata

Radio Maryja ma 23 lata

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 grudzień 2014 11:49

Katolickie Radio Maryja nadaje już od 23 lat, a jego sygnał dociera niemal na cały świat, tam gdzie żyją Polacy na emigracji. Przed tygodniem uroczystości rocznicowe odbyły się w Toruniu, gdzie mieści się siedziba radia, dzisiaj zaś uroczysta eucharystia będzie sprawowana w Bydgoszczy.

Stało się już pewną tradycją, że tydzień po toruńskich uroczystościach Rodzina Radia Maryja gości w Bydgoszczy, gdyż początkowo sygnał rozgłośni docierał tylko do tych miast.

 

- Dziękujemy Bydgoszczy za to, że przed 23 laty podjęła wyzwanie Radia Maryja. Bóg zapłać za Waszą systematyczną posługę przez tyle lat, za przyjazdy do Radia Maryja, za wszystkie Wasze godziny, minuty, za Wasz wysiłek – powiedział na antenie Radia Maryja ojciec dr Tadeusz Rydzyk.

 

Msza w intencji Radia Maryja odbędzie się o godzinie 18:00 w bydgoskiej bazylice p.w. Świętego Wincentego a,Paulo przy Alei Ossolińskich. Eucharystii będzie przewodniczył biskup bydgoski Jan Tyrawa.

 

Dzieła skupione wokół toruńskiej rozgłośni się rozrastają, od kilku lat nadaje Telewizja Trwam, powstała także w Toruniu Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu