Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUchwała o egzaminach z topografii będzie zaskarżona

Uchwała o egzaminach z topografii będzie zaskarżona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2014 14:22

1 stycznia w życie weszły przepisy autorstwa poprzedniego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, która znosiła obowiązek zdawania egzaminów z topografii miasta przez kandydatów na taksówkarzy. Dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców pozostawiono jednak furtkę wprowadzenia takich regulacji przez Radę Miasta. Na taki krok zdecydowała się między innymi Bydgoszcz.

 

Obok Bydgoszczy na pozostawienie egzaminów z topografii zdecydowali się radni z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Gdańska i Poznania. Zdaniem współpracowników Jarosława Gowina uchwała bydgoskich radnych jest niezgodna z prawem, dlatego będą wnioskować o jej unieważnienie.

 

- Chcemy zaskarżyć tę uchwałę, gdyż naszym zdaniem jest ona niezgodna z prawem – powiedział nam dr Stanisław Tyszka, doradca programowy nowo powstałej partii Polska Razem.

 

 W jego opinii zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami miasta powyżej 100 tys. mieszkańców mogą wprowadzić egzaminy tylko i wyłącznie z topografii miasta i prawa miejscowego. W Bydgoszczy rozszerzono je także o znajomość ustawy o transporcie drogowym oraz przepisów prawa przewozowego.

 

Bydgoscy radni uchwalę tę przyjęli prawie jednogłośnie, opierając się głównie o wniosek korporacji taksówkarskich. Żeby podejść do egzaminu należy wcześniej ukończyć specjalne szkolenie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dla kandydata na taksówkarza.

 

Wątpliwościami współpracowników Jarosława Gowina zajmie się zatem najprawdopodobniej Sąd Administracyjny.  

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu