Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUchwała o egzaminach z topografii będzie zaskarżona

Uchwała o egzaminach z topografii będzie zaskarżona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2014 14:22

1 stycznia w życie weszły przepisy autorstwa poprzedniego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, która znosiła obowiązek zdawania egzaminów z topografii miasta przez kandydatów na taksówkarzy. Dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców pozostawiono jednak furtkę wprowadzenia takich regulacji przez Radę Miasta. Na taki krok zdecydowała się między innymi Bydgoszcz.

 

Obok Bydgoszczy na pozostawienie egzaminów z topografii zdecydowali się radni z Krakowa, Warszawy, Szczecina, Gdańska i Poznania. Zdaniem współpracowników Jarosława Gowina uchwała bydgoskich radnych jest niezgodna z prawem, dlatego będą wnioskować o jej unieważnienie.

 

- Chcemy zaskarżyć tę uchwałę, gdyż naszym zdaniem jest ona niezgodna z prawem – powiedział nam dr Stanisław Tyszka, doradca programowy nowo powstałej partii Polska Razem.

 

 W jego opinii zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami miasta powyżej 100 tys. mieszkańców mogą wprowadzić egzaminy tylko i wyłącznie z topografii miasta i prawa miejscowego. W Bydgoszczy rozszerzono je także o znajomość ustawy o transporcie drogowym oraz przepisów prawa przewozowego.

 

Bydgoscy radni uchwalę tę przyjęli prawie jednogłośnie, opierając się głównie o wniosek korporacji taksówkarskich. Żeby podejść do egzaminu należy wcześniej ukończyć specjalne szkolenie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dla kandydata na taksówkarza.

 

Wątpliwościami współpracowników Jarosława Gowina zajmie się zatem najprawdopodobniej Sąd Administracyjny.  

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas