Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w ratuszu właściwie stosowane jest godło państwowe?

Czy w ratuszu właściwie stosowane jest godło państwowe?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 grudzień 2013 17:02

Jedno ze zdjęć opublikowanych w naszym portalu spotkało się z reakcją Andrzeja Włoszczyńskiego, projektanta, autora projektu Orli Dom, który zajmuje się ocenianiem, czy godło narodowe jest właściwie wykorzystywane przez instytucje.

 

Chodzi o zdjęcie wykonane w tzw. pokoju radnego w bydgoskim ratuszu, na którym obok godła państwowego znajduje się herb Bydgoszczy. W opinii pana Andrzeja Włoszczyńskiego niedopuszczalne są białe plamy na orle w miejscach prześwitu oraz biała oblamówka całego orła.

 

O tych wątpliwościach poinformujemy Biuro Rady Miasta, które zarządza pomieszczeniem, w którym znajduje się budzące wątpliwości godło.

 

Orli Dom jest stworzenie wersji użytkowej herbu i godła RP maksymalnie dostosowanego do różnego rodzaju nośników. Projekt zajmuje się także rozwojem myśli heraldycznej. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.