Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w ratuszu właściwie stosowane jest godło państwowe?

Czy w ratuszu właściwie stosowane jest godło państwowe?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 grudzień 2013 17:02

Jedno ze zdjęć opublikowanych w naszym portalu spotkało się z reakcją Andrzeja Włoszczyńskiego, projektanta, autora projektu Orli Dom, który zajmuje się ocenianiem, czy godło narodowe jest właściwie wykorzystywane przez instytucje.

 

Chodzi o zdjęcie wykonane w tzw. pokoju radnego w bydgoskim ratuszu, na którym obok godła państwowego znajduje się herb Bydgoszczy. W opinii pana Andrzeja Włoszczyńskiego niedopuszczalne są białe plamy na orle w miejscach prześwitu oraz biała oblamówka całego orła.

 

O tych wątpliwościach poinformujemy Biuro Rady Miasta, które zarządza pomieszczeniem, w którym znajduje się budzące wątpliwości godło.

 

Orli Dom jest stworzenie wersji użytkowej herbu i godła RP maksymalnie dostosowanego do różnego rodzaju nośników. Projekt zajmuje się także rozwojem myśli heraldycznej. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.