Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy w ratuszu właściwie stosowane jest godło państwowe?

Czy w ratuszu właściwie stosowane jest godło państwowe?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 grudzień 2013 17:02

Jedno ze zdjęć opublikowanych w naszym portalu spotkało się z reakcją Andrzeja Włoszczyńskiego, projektanta, autora projektu Orli Dom, który zajmuje się ocenianiem, czy godło narodowe jest właściwie wykorzystywane przez instytucje.

 

Chodzi o zdjęcie wykonane w tzw. pokoju radnego w bydgoskim ratuszu, na którym obok godła państwowego znajduje się herb Bydgoszczy. W opinii pana Andrzeja Włoszczyńskiego niedopuszczalne są białe plamy na orle w miejscach prześwitu oraz biała oblamówka całego orła.

 

O tych wątpliwościach poinformujemy Biuro Rady Miasta, które zarządza pomieszczeniem, w którym znajduje się budzące wątpliwości godło.

 

Orli Dom jest stworzenie wersji użytkowej herbu i godła RP maksymalnie dostosowanego do różnego rodzaju nośników. Projekt zajmuje się także rozwojem myśli heraldycznej. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas