Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzy tygodnie z nowym systemem utylizacji odpadów

Trzy tygodnie z nowym systemem utylizacji odpadów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 lipiec 2013 13:31

Od 1 lipca odbiór odpadów komunalnych odbywa się  w całej Polsce na nowych zasadach. Dla Bydgoszczy wdrożenie nowej ustawy było wielkim wyzwaniem logistycznym. Zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak wyraziła dzisiaj nadzieje, że najgorsze nasze miast ma już za sobą.

Do tej pory właściciele nieruchomości złożyli prawie 28 tys. deklaracji, które dotyczą ponad 314 tys. mieszkańców miasta. Jak przyznają jednak urzędnicy każdego dnia spływa około 100 nowych deklaracji. Blisko 97% mieszkańców zadeklarowało, że zamierza prowadzić segregację.

 

Z prezesami lub kierownikami firm odbierającymi śmieci od mieszkańców Bydgoszczy spotykam się w każdy czwartek – wyjaśniła dzisiaj zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak. Bydgoszcz podzielona jest na 6 sektorów, które obsługują wyłonione na drodze przetargu firmy.

Lipiec jest miesiącem tzw. wzajemnej tolerancji, czyli okresem kiedy za uchybienia nie są nakładane kary. Firmy zwróciły się do mnie z prośbą o taki okres przejściowy – wyjaśnia Ciemniak – Od sierpnia kary będą już jednak nakładane bez skrupułów – dodaje.

 

Do końca miesiąca firmy mają rozstawić jeszcze 5 tys. pojemników. Obecnie rozstawiono już ponad 41 tys. Jest to odpowiedź na skargi mieszkańców, że pojemników jest cały czas za mało. Firmy (za wyjątkiem ProNatury) miały obowiązek dostarczyć mieszkańcom harmonogramy odbioru poszczególnych odpadów w wersji papierowej -  Nie każdy ma dostęp do internetu – wyjaśnia prezydent Ciemniak. W przypadku ProNatury, na dniach także mają być dostarczone informacje w wersji papierowej.

 

Od sierpnia firmy będą mogły nakładać z kolei kary na mieszkańców, którzy nie będą wywiązywali się z segregacji odpadów mimo, że tak deklarowali.

 

Od początku lipca odebrano na terenie Bydgoszczy łącznie ponad 5,3 tony odpadów zmieszanych.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu