Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemondis otrzymał decyzję środowiskową dla ważnej społecznie inwestycji

Remondis otrzymał decyzję środowiskową dla ważnej społecznie inwestycji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 marzec 2021 13:03
Remondis otrzymał decyzję środowiskową dla ważnej społecznie inwestycji Wizualizacja / Remondis

Mieszkańcy Siernieczka i okolic narzekają na zapachy jakie niekiedy docierają do nich z instalacji firmy zajmującej się utylizacją odpadów Remondis. Dzisiaj zarząd Remondisu poinformował, że Urząd Marszałkowski po konsultacji z RDOŚ w Bydgoszczy wydał decyzję środowiskową na budowę instalacji hermetyzacji. Jej powstanie ma znacząco ograniczyć emisję zapachów.

–Jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej rozpocząć prace modernizacyjne. Zanim to jednak nastąpi przed nami kolejny etap formalno-prawny związany z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jeśli procedura przebiegnie sprawnie pierwszą łopatę powinniśmy wbić za około 4 miesiące–mówi Leszek Pieszczek, Członek Zarządu Remondis Bydgoszcz sp. z o. o.

 

Planowana inwestycja umożliwi rozładunek odpadów i przeprowadzenie całego procesu ich zagospodarowania w zamkniętych halach wyposażonych w biofiltry oczyszczające powietrze. Ma to rozwiązać problem uciążliwych zapachów. W pierwszej kolejności hermetyzacją objęta zostanie kompostowania, która ma największy wpływ na powstawanie uciążliwych zapachów. Koszt inwestycji szacuje się na 30 mln zł – jest to inwestycja prywatna tej firmy.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu