Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMost Uniwersytecki powinien zostać podparty w ciągu 2 miesięcy. Koszt operacji to prawie 2 mln zł

Most Uniwersytecki powinien zostać podparty w ciągu 2 miesięcy. Koszt operacji to prawie 2 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 marzec 2021 00:10
Most Uniwersytecki powinien zostać podparty w ciągu 2 miesięcy. Koszt operacji to prawie 2 mln zł Fot: Bogusław Białas

W poniedziałek 1 marca Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał z firmą Kormost umowę na podparcie konstrukcji Mostu Uniwersyteckiego. Celem tego działania jest zabezpieczenie konstrukcji mostu, przed rozpoczęciem prac naprawczych. Podparcie powinno zostać wykonane w ciągu 2 miesięcy licząc od dnia 1 marca.

Koszt wykonania podparcia konstrukcji to prawie 1,8 mln zł. Wykonanie podparcia jest niezbędne, aby rozpocząć drugi etap, czyli prace mające przywrócić właściwą funkcjonalność mostu, aby mógł zostać on ponownie oddany do użytku. Być może uda się wszystko wykonać do jesieni. Na dzisiaj nie podjęto jeszcze jednak decyzji, co do technologii jaka zostanie wykorzystana w drugim etapie.

 

Politechnika Gdańska, na zlecenie firmy, która zaprojektowała Most Uniwersytecki, również zapowiada przedstawienie analizy, która ma wskazać przyczyny awarii mostu oraz preferowany kierunek jego naprawy.

 

W praktyce zatem wciąż mamy wiele niewiadomych.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu