Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPod Komendą Miejską Policji domagali się dymisji zastępcy komendanta

Pod Komendą Miejską Policji domagali się dymisji zastępcy komendanta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 marzec 2021 16:24

W ubiegły wtorek na Starym Rynku odbywał się protest w obronie praworządności, jak poinformował w jego trakcie prezydent Rafał Bruski, policjanci mieli domagać się od ratusza rozwiązania zgromadzenia. Dzisiaj przed Komendą Miejską Policji przy ulicy Chodkiewicza miała miejsce kontynuacja – kilkanaście osób domagało się dymisji zastępcy komendanta, który próbował rozwiązać ubiegłotygodniowe zgromadzenie.

 

Przypomnijmy – wtorkowe zgromadzenie Urząd Miasta zarejestrował w trybie ustawy o zgromadzeniach, ignorując obowiązujące (na chwilę obecną do 14 marca) rządowe obostrzenie ograniczające zgromadzenia do maksymalnie 5 osób. Ratusz poszedł za linią orzeczniczą sądów, które wykazują, iż rządowe obostrzenia są wprowadzone niezgodnie z Konstytucją.

 

- Policja w pełni świadoma tego, że zgromadzenie było zatwierdzone, żądała od uczestników zgromadzenia rozejścia się – mówił dzisiaj przed komisariatem Roman Godlewski. Uczestnicy pikiety domagali się dymisji zastępcy komendanta miejskiego Jarosława Zdunka – Okłamał nas, i przedstawicieli prezydenta, i obywateli.

 

W czasie zgromadzenia padały również zarzuty, że policjanci, w opinii pikietujących, nie służą społeczeństwu, ale partii rządzącej.

 

Dzisiejsze zgromadzenie również zarejestrował Urząd Miasta, nie uznając rządowych obostrzeń.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu