Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent rozważa pozwanie wojewody o koszty wykorzystania Straży Miejskiej

Prezydent rozważa pozwanie wojewody o koszty wykorzystania Straży Miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 luty 2021 14:16

W 2020 roku decyzją wojewody funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali zobowiązani do wykonywania poleceń Komendy Miejskiej Policji, związane z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19, np. transportując maseczki lub pilnując osoby w kwarantannie. Z tego też powodu Straż Miejska musiała ograniczyć aktywność w realizacji typowych dla siebie obowiązków – np. zobowiązywania właścicieli nieruchomości zaśmieconych do ich posprzątania.

Zdaniem prezydenta Rafała Bruskiego w tamtym okresie strażnicy byli w praktyce zatrudniani przez wojewodę, stąd też państwo powinno pokryć koszty ich zatrudnienia. Ratusz szacuje je na prawie milion złotych. Prezydent o pokrycie kosztów wypłat wnioskował do wojewody, ale bezskutecznie.

 

Prezydent pytany o te kwestie na dzisiejszej sesji Rady Miasta przyznał, że trwają analizy prawne, w celu pozwania wojewody o zapłatę.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu