Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica przypomina: ,,Depresja to jest choroba śmiertelna”

Lewica przypomina: ,,Depresja to jest choroba śmiertelna”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 luty 2021 16:40

- Jak pokazują ostatnie dane WHO – liczba osób objętych depresją gwałtownie wzrasta – przypomniał we wtorek Adam Hoffmann z bydgoskiej Lewicy. Na świecie dzień 23 lutego obchodzony jest jako Dzień Walki z Depresją. Działacze Lewicy zachęcali do wspierania inicjatywy mającej na celu zapewnienie opieki psychologicznej w każdej szkole.

Nasilenie depresji jest szczególnie silne w ostatnim czasie, bowiem epidemia COVID-19 ograniczyła nasze kontakty społeczne. Depresja w sposób szczególnie groźny w Polsce dotyka dzieci, nie ma bowiem tygodnia bez podejmowanych prób samobójczych - Psychiatria dziecięca i młodzieżowa wymaga priorytetowego wsparcia – zaznacza Michał Wysocki.

 

- Depresja to jest choroba śmiertelna – podkreśla Karolina Kozłowska z Lewicy - My jako dorośli powinniśmy toczyć ją za nasze dzieci, aby one nie musiały. Musimy otoczyć nasze dzieci opieką systemową i profilaktyką.

 

Fundacja na rzecz Praw Ucznia zgłosiła obywatelski projekt ustawy do Sejmu, który ma na celu zapewnienie finansowania przez państwo etatu psychologa dla każdej szkoły. W tych szkołach, gdzie opieka psychologiczna funkcjonuje, to jak wskazała Kozłowska, to na jednego psychologa przypada średnio aż 700 uczniów.

 

- Jako Lewica jesteśmy w tą akcję zaangażowani, ale w związku z epidemią ta zbiórka jest utrudniona – zaapelowała Kozłowska. Informacje o projekcie, w tym listy do zbierania podpisów są dostępne na stronie - http://ustawa.prawaucznia.pl

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu