Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach

Amfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 luty 2021 06:25
Amfiteatr na Wyspie Młyńskiej pozostaje już tylko na zdjęciach Fot: Bogusław Białas

Ruszyły prace rozbiórkowe amfiteatru na Wyspie Młyńskiej, który pełnił również funkcję toalety. Po amfiteatrze dzisiaj już niewiele zostało, pozostaje on już zatem tylko na zdjęcia. Decyzja o rozbiórce była podyktowana kończącą się rewitalizacją Młynów Rothera.

Amfiteatr powstał przed dekadą wraz z rewitalizacją Wyspy Młyńskiej. To miejsce na pewno swoje przeżyło – ze schodów amfiteatru mogliśmy oglądać m.in. inscenizację nadania Bydgoszczy praw miejskich, szereg wydarzeń muzycznych, jak międzynarodowe przeglądy orkiestr. Amfiteatrowi zdarzało się też wspierać Europejską Noc Muzeów, byś świadkiem prezentacji klubu piłkarskiego Zawiszy, a także ceremonii otwarcia lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, choć wówczas nieco namieszał silny deszcz. Pod amfiteatrem gościli też różni politycy w ramach ogólnopolskich kampanii wyborczych, z różnym szczęściem.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Amfiteatr spełniał przez lata swoją rolę zakrywając niszczejące Młyny Rothera, teraz gdy ich rewitalizacją jest na finiszu, przestrzenie Wyspa Młyńska się zmienia. Dużą atrakcją Młynów może być taras widokowy z widokiem na Wyspę Młyńską i Brdę, Widok z tarasu zakłócałby jednak amfiteatr, stąd też decyzja o jego rozbiórce.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu