Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy będzie więcej punktów szczepień w Bydgoszczy? - poseł pyta

Czy będzie więcej punktów szczepień w Bydgoszczy? - poseł pyta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 luty 2021 00:32
Czy będzie więcej punktów szczepień w Bydgoszczy? - poseł pyta Fot: gov.pl

Główny wpływ na postęp narodowego programu szczepień przeciwko COVID-19 ma dostępność szczepionek, których brakuje właściwie w całej Europie. Bez większej liczby szczepionek szczepień specjalnie nie przyśpieszymy, ale też jest drugi aspekt – dotyczący dostępu do szczepień w miejscu zamieszkania. Na początku lutego informowaliśmy, iż bydgoskim seniorom oferowano szczepienia np. w oddalonym o 100 km Ciechocinku, gdzie działa szpital tymczasowy.

Były też bardziej skrajne propozycje dojazdu np. na Podlasie czy do Mińska Mazowieckiego. W rozmowie z toruńskimi ,,Nowościami” doradca wojewody przyznaje, że większe moce przerobowe Ciechocinka wynikają z umiejscowienia w tym mieście szpitala tymczasowego. Ministerstwo Zdrowia pytane o wybór Ciechocinka, z kolei twierdzi, że to decyzja wojewody.

 

W Bydgoszczy funkcjonuje około 50 punktów szczepień, z których korzystają też mieszkańcy okolicznych powiatów. Jest to największa liczba w naszym województwie, ale jak pokazuje praktyka realne zapotrzebowanie jest znacznie większe od mocy przerobowych. W przypadku Ciechocinka moce przerobowe są większe od potrzeb terytorialnych, dlatego np. bydgoszczanie kierowani są do Ciechocinka na szczepienia.

 

Czy będzie wzmocniona Bydgoszcz?

Jest to problematyczne, bowiem obecnie szczepione są osoby powyżej 70-tego roku życia, dla których dojazd o blisko 100 km jest problematyczny. Poseł Paweł Olszewski złożył kilka dni temu interpelację, w której pyta, czy dojdzie do redystrybucji szczepionek, poprzez utworzenie dodatkowych punktów szczepień w Bydgoszczy. Olszewski pyta również, czy mieszkańcy Bydgoszczy i okolic, którzy przyjmą pierwszą dawkę szczepionki w Ciechocinku, będą mogły drugą przyjąć już w Bydgoszczy. Pozostaje nam czekać na odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu