Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDroga jest ta zima

Droga jest ta zima

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 luty 2021 16:26
Zdjęcie z ubiegłego tygodnia Zdjęcie z ubiegłego tygodnia Fot: Bogusław Białas

W środę zima ponownie przypomniała o sobie intensywnymi opadami śniegu, nie są one co prawda tak dotkliwe jak półtora tygodnia temu, ale rano zrobiły się korki. Koszty odśnieżania bydgoskich ulic od początku roku to prawie 10 mln zł – dla zobrazowania jest to ponad połowa kosztów budowy basenu na Miedzyniu.

Od stycznia do 17 lutego według szacunków Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, odśnieżanie ulic kosztowało budżet miasta 9,5 mln zł. W 2020 roku całoroczne odśnieżanie miasta kosztowało ok. 3 mln zł, z tego o okresie styczeń – luty 1,5 mln zł. W tym roku wydaliśmy już zatem ponad trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym - Od początku stycznia wysypaliśmy na bydgoskie ulice już prawie 3000 ton soli, 155 ton chlorku wapnia (stosowany przy bardzo niskich temperaturach) oraz blisko 950 ton piasku – informuje ZDMiKP.

 

Drogowcy mają do dyspozycji 17 plugosolarek, 20 ciągników odśnieżnych, w ostatnich dniach około 100 pracowników odśnieżało również chodniki ręcznie.

 

Jak wskazuje Traffic Index w oparciu o nawigację satelitarną, dość spore korki wystąpiły dzisiaj około godziny 8:00, gdy poziom kongestii (czas o jaki wydłuża się nasza podróż z powodu braków w przepustowości drogi) wyniósł 84% i był o ponad 54 punkty procentowe wyższy od normalnego stanu. Popołudniowy szczyt w środę nie charakteryzował się już specjalnie korkami.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu