Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister Czarnek nie pomógł ,,Kronice Bydgoskiej”

Minister Czarnek nie pomógł ,,Kronice Bydgoskiej”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 luty 2021 07:47

W ubiegłym tygodniu odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe minister Przemysław Czarnek zaktualizował wykaz czasopism naukowych, co wywołało różnego rodzaju kontrowersje – chociażby ze strony Polskiej Akademii Nauk. Niestety miana czasopisma naukowego nie odzyskała ,Kronika Bydgoska”.

 

Bycie czasopismem naukowym to nie tylko ranga sama w sobie, ale za publikowanie w takim periodyku otrzymuje się punkty naukowe, co powinno wpływać na wyższą jakość treści, bowiem zachęca do publikowania naukowców, którzy chcą zdobywać wyższe tytuły naukowe.

 

,,Kronika Bydgoska” to najbardziej uznane czasopismo naukowe w Bydgoszczy, wydawane od 1967 roku, przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Coroczne wydania Kroniki ubogacane są pracami magisterskimi absolwentów UKW. Do ubiegłego roku Kronika była czasopismem naukowym, wówczas jednak z listy spadła (ministrem odpowiedzialnym za szkolnictwo był Jarosław Gowin). Na liście pojawiły się za to ,,Roczniki Toruńskie”.

 

Zaktualizowana w ostatnim czasie lista nie przywróciła ,,Kroniki Bydgoskiej”, nadal są natomiast na niej ,,Roczniki Toruńskie”.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu