Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska adwokatura ma nowego dziekana – osobę zaangażowaną w walkę o praworządność

Bydgoska adwokatura ma nowego dziekana – osobę zaangażowaną w walkę o praworządność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 luty 2021 07:45
Uroczyste przekazanie insygniów Uroczyste przekazanie insygniów Fot: ORA Bydgoszcz

W sobotę odbyło się zgromadzenie Izby Adwokackiej w Bydgoszczy, które dokonało wyboru nowego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej. Nowym dziekanem został adwokat Michał Bukowiński. Tego dnia uroczyście przekazane zostały mu insygnia bydgoskiej ORA przez poprzednią dziekan Justynę Mazur, której kadencja dobiegła końca.

 

W walnym zebraniu bydgoskiej ORA udział wziął adwokat Jerzy Glanc, będący delegatem Naczelnej Rady Adwokackiej.

 

Adwokat Michał Bukowiński aktywnie wspiera protestujących przeciwko ingerencjom rządzących w wymiar sprawiedliwości. Gdy w Bydgoszczy odbywały się pierwsze protesty organizowane przez KOD, Bukowiński starał się uczestnikom tłumaczyć jak działa wymiar sprawiedliwości, jednocześnie wyrażając negatywne oceny wobec m.in. działaniom partii rządzącej wobec Trybunalu Konstytucyjnego.

 

Bukowiński był również obecny 29 stycznia podczas protestu jaki był następstwem publikacji orzeczenia Trybunału Konstrukcyjnego w kwestii aborcji eugenicznej. Po tym, gdy policjanci z tłumu wyprowadzili mężczyznę i zabrali go do radiowozu, adwokat starał się udzielić mu pomocy prawnej, dopiero kilkudziesięciu minutach został dopuszczony do osoby ujętej.

 

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu