Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy rośnie problem parkingowy, budowniczy mieszkań wdrażają nowoczesne rozwiązania

W Bydgoszczy rośnie problem parkingowy, budowniczy mieszkań wdrażają nowoczesne rozwiązania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 luty 2021 07:02
W Bydgoszczy rośnie problem parkingowy, budowniczy mieszkań wdrażają nowoczesne rozwiązania Fot: Proprzem Makrum

Coraz większym problemem staje się zaparkowanie samochodu przy domu, co spowodowane jest faktem, że samochodów w polskich miastach przybywa, dzisiaj normą się staje posiadanie przez rodziny dwóch, a niekiedy nawet trzech samochodów, zaś miejsca parkingowe przy osiedlach mieszkaniowych są ograniczone. Wymusza to na projektantach nowych osiedli stosowanie nowoczesnych rozwiązań – np. platform parkingowych.

 

Platformy parkingowe pozwalają maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń, dzięki czemu platforma podnosząca pojazd na górę lub do piwnicy, pozwala na jednym miejscu zaparkować dwa pojazdy. Pierwsze takie rozwiązania są już wdrażane przez developoerów w Bydgoszczy, co ciekawe wdrażaniem tego typu rozwiązań specjalizuje się bydgoska firma Proprzem Makrum.

 

Na Osiedlu Leśnym, na terenach dawnej fabryki Makrum, powstaje obecnie Platynowy Park, gdzie powstać ma 119 miejsc parkingowych.

 

- Nasz największy projekt w Bydgoszczy to aż 119 miejsc parkingowych w Platanowym Parku na Osiedlu Leśnym, gdzie zamontowane zostały trzy rodzaje systemów parkingowych. Każde miejsce ma 2 metry wysokości i ponad 2,5 metra szerokości. Daje to nie tylko poczucie komfortu, ale i bezpieczeństwo podczas parkowania. Platanowy Park to osiedle, które zaplanowano na kilka etapów. W kolejnych również pojawią się platformy Modulo – mówi Kajetan Duszyński.

 

Platformy Modulo z Makrum (grupa Immobile) zostaną wdrożone też na Górzyskowie, w inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Gołębiej, tam powstać ma 18 tego typu miejsc parkingowych. Również przygotowywana jest inwestycja z parkowaniem modułowym przy ulicy Paderewskiego.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu