Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad tysiąc studentów Collegium Medicum wciąż nie zostało zaszczepionych. Czy władzom UMK nie jest wstyd?

Ponad tysiąc studentów Collegium Medicum wciąż nie zostało zaszczepionych. Czy władzom UMK nie jest wstyd?

Napisane przez  Ł.R. / TVN24.pl Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 luty 2021 14:55

Szczepienia lekarzy i całego personelu medycznego są ważne, bowiem są to osoby mające bezpośredni kontakt z chorymi, a więc w przypadku zakażenia COVID-19, mogą narażać pacjentów na kontakt z wirusem. Dlatego też personel medyczny w ramach grupy ,,zero” miał być zaszczepiony w pierwszej kolejności do 25 stycznia.

Tymczasem 25 stycznia ruszyły już szczepienia seniorów, a jak się okazuje nawet około 1,5 tys. studentów Collegium Medicum może pracować w bydgoskich szpitalach uniwersyteckich, nie będąc zaszczepionych. Nauki na studiach medycznych nie da się bowiem prowadzić tylko zdalnie. Szczepienia dla studentów Collegium Medicum zostały wstrzymane w piątek. Główny powód tych opóźnień, jaki podaje rząd, to opóźnienia w dostawie szczepionek od producentów.

 

W przypadku Collegium Medicum jest jednak też drugi medal całej sprawy – podlega ona bowiem pod Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, a jak się okazało na tej uczelni szczepiono pracowników, którzy w żaden sposób nie są związani z medycyną. Głośno zrobiło się o tym, gdy wyszło na jaw, że zaszczepiony został poseł Zbigniew Girzyński, który na UMK wykłada historię. Rzecznik UMK, jednocześnie przewodniczący Rady Miasta Torunia stwierdził, że jest to uniwersytet medyczny (taki status ma dzięki wchłonięciu w swoją strukturę bydgoskiego Collegium Medicum), dlatego ma prawo szczepić swoich pracowników. Zaczęto zatem szczepić humanistów,a teraz brakuje szczepień dla studentów, którzy będą mieli kontakt z chorymi w bydgoskich szpitalach.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu