Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz jednym z najczystszych miast w Polsce, ale w komunikacji miejskiej lepiej uważać

Bydgoszcz jednym z najczystszych miast w Polsce, ale w komunikacji miejskiej lepiej uważać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 luty 2021 11:45

Zespół analityczno-badawczy PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa przeprowadził badania czystości 10 największych polskich miast ,,pod mikroskopem”. Badano bowiem stężenie bakterii w przestrzeganiach publicznych. Bydgoszcz wypadła w nim wysoko – w gronie miast najbardziej czystych.

 

Najczystszym miastem według tego rankingu jest Łódź, ale zaraz mamy Bydgoszcz i na końcu podium Kraków.

 

Obecnie żyjemy w dobie COVID-19, ale to nie tylko ten wirus wpływa na nasze zdrowie, badanie dotyczyło wszystkich wykrywalnych bakterii. Sprawdzano: bankomaty, klamki w galeriach handlowych, wózki sklepowe, poręcze w komunikacji miejskiej oraz dworce kolejowe – łącznie w Bydgoszczy stwierdzono 2340 bakterie. Dla porównaniu w zamykającym stawkę Poznaniu było ich kilkanaście tysięcy.

 

 

W Bydgoszczy najlepiej wypadły galerie handlowe, które były zaraz po Gdańsku najczystsze w Polsce, ale już gorzej wygląda kwestia wózków sklepowych, w tym zestawieniu Bydgoszcz zajęła 8 miejsce. Przyczyną tego może być zbyt rzadka dezynfekcja wózków. Bydgoszcz dobrze wypadła też pod względem czystości bankomatów oraz dworców kolejowych. Na 7 miejscu znaleźliśmy się natomiast jeżeli chodzi o czystość w komunikacji publicznej – tylko w autobusach i tramwajach stwierdzono ponad 1,2 tys bakterii, czyli ponad połowę wszystkich odkrytych w Bydgoszczy, w tym badaniu.

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu