Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW poniedziałek otwarte zostaną bydgoskie pływalnie – inauguracja Astorii planowana jest na pierwszy tydzień marca

W poniedziałek otwarte zostaną bydgoskie pływalnie – inauguracja Astorii planowana jest na pierwszy tydzień marca

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 luty 2021 17:20

Nadzór budowlany zgodę na otwarcie basenu bydgoskiej Astorii udzielił już w październiku, nie było jednak uroczystego przecięcia wstęgi, głównie z powodu ograniczeń pandemicznych dotyczących funkcjonowania basenów. Rządowe obostrzenie przestało obowiązywać w piątek 12 lutego – od poniedziałku 15 lutego planowane jest natomiast otwarcie bydgoskich basenów.

W poniedziałek działalnością wznowią następujące baseny: Czwórka, Bryza, Perła Laguna, Sardynka, Ikar i Neptun.

 

Zapowiedź zniesienia rządowych obostrzeń rozpoczęła prace inauguracyjne bydgoskiej Astorii, w ramach okresu próbnego. Wymaga to m.in. przeszkolenia kadry i zawarcia umów, a to wymaa czasu. Bydgoskie Obiekty Sportowe zapowiadają, że przygotowania powinny potrwać do 28 lutego, następnie po tygodniu będzie możliwe otwarcie Astorii.

 

Piąta Fala czeka na pozwolenie z Sanepidu

Bliski otwarcia jest też nowy przyszkolny basen Piąta Fala, przy ulicy Szarych Szeregów. Prace wykończeniowe obiektu nieco się wydłużyły, teraz trwa właściwie oczekiwanie na badania wody przez sanepid, co może zająć kilka tygodni, nie można jednak wykluczyć, że uda się to załatwić już w lutym.

 

Na razie Torbyd zamknięty

Wciąż nie będzie można jeździć na łyżwach na bydgoskim Torbydzie – kryte lodowiska bowiem nadal nie mogą prowadzić działalności. Rząd wyraził jedynie zgodę na funkcjonowanie lodowisk na świeżym powietrzu.

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu