Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMZK testuje autobus hybrydowy

MZK testuje autobus hybrydowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 luty 2021 00:21
MZK testuje autobus hybrydowy Fot: ZDMiKP

Dzisiaj ostatni dzień testów autobusu MAN Lion's City Efficient Hybrid, jaki od wtorku jeździł na linii nr 74. Autobus rusza i zwalnia na silniku elektrycznym, zaś w czasie jazdy napędzany jest dieslem. Prowadzone testy mają pozwolić również ocenić wartości spalania. Obecnie stała bydgoska flota nie dysponuje autobusami ani elektrycznymi, ani hybrydowymi.

W ubiegłym roku MZK testowało również autobus hybrydowy Mercedesa. Według ustawy w bieżącym roku flota miejska powinna posiadać przynajmniej 5% autobusów hybrydowych, natomiast do 2025 roku ten współczynnik powinien wzrosnąć do 20%.

 

Jak wynika z dokumentów MZK nie planuje jednak w tym roku zakupu elektryków lub autobusów hybrydowych – taki zamiar pojawia się dopiero na 2025 rok. W tym roku planowany jest natomiast przetarg na obsługę linii autobusowych, które obsługuje obecnie prywatny podmiot Irex Trans (pierwotnie miał być on ogłoszony w styczniu), przyjmuje się w nim, iż nowy operator lub operatorzy, będą musieli posiadać łącznie przynajmniej 20 tego typu autobusów.

 

Tabor MZK nie ma co prawda pojazdów elektrycznych, ale jest stosunkowo młody – ponad 75% autobusów ma mniej niż 9 lat.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu