Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilka dni mrozów pokazało nam jak trudny to czas dla bezdomnych

Kilka dni mrozów pokazało nam jak trudny to czas dla bezdomnych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 luty 2021 00:11
Kilka dni mrozów pokazało nam jak trudny to czas dla bezdomnych Fot: Służba Więzienna

Według robionych co dwa lata badań w Bydgoszczy przebywa ponad 300 osób bezdomnych – statystyki jak podaje się w metodyce mogą nie być jednak aż tak dokładne. Te osoby w czasie mrozów są szczególnie zagrożone na wyziębienia, które mogą doprowadzić do śmierci. Na dodatek mamy pandemię COVID-19, przez co znacznie trudniej udzielić komuś schronienia tak z marszu.

Ważną rolę w pomocy bezdomnym odgrywają księża misjonarze z bydgoskiej Bazyliki, gdzie każdego dnia wydawane są ciepłe posiłki. Wspierają ich w tym dziele młodzi ludzie działający w formacji Młodzież Misjonarska.

 

Od kilku tygodni księża ze zgromadzenia św. Wincentego A'Paulo prowadza również akcję ,,Koc dla człowieka”, w ramach której zbierają od darczyńców przysłowiowe koce, które trafiają następnie do bezdomnych. O tej akcji warto przypomnieć szczególnie teraz, gdy mamy mrozy, stąd też potrzeby są największe. Dzieło postanowili wesprzeć funkcjonariusze Służby Więziennej z zakładu w Koronowie, którzy zorganizowali prywatnie zbiórkę koców i następnie przekazano do bazyliki ponad 30 kartonów. Dary przekano dwa tygodnie temu.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu