Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent powołał zespół, który ma zadbać o interesy osób niepełnosprawnych

Prezydent powołał zespół, który ma zadbać o interesy osób niepełnosprawnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 luty 2021 06:51

Ostatnie lata przyniosły ogromny przełom w patrzeniu na potrzeby osób niepełnosprawnych, zaczęto myśleć o poprawie dostępności infrastruktury i budynków, co się dzieje chociażby przez budowanie wind z myślą o niepełnosprawnych i dostosowaniu obiektów, przy których powstawaniu specjalnie o tym problemie nie myślano. Można jednak odnieść wrażenie, iż coraz powszechniejsza jest potrzeba, aby zrobić coś więcej.

 

Na razie na rewolucje w Bydgoszczy się nie zanosi, ale 2 lutego prezydent powołał specjalny zespół ds. dostępności. Na jego czele stanęła dyrektor w Urzędzie Miasta odpowiedzialna za politykę zdrowotną i społeczną Agnieszka Bańkowska. Są także przedstawiciele drogowców oraz wydziałów odpowiedzialnych za przygotowywanie inwestycji. Łącznie zespół liczy 10 osób.

 

Obecność osób zajmujących się inwestycjami ma na celu zadbanie, aby przy planowaniu nowych inwestycji publicznych, zadbać o to, aby były one dostępne dla osób z ograniczeniami w poruszaniu. Praktyka pokaże, na ile nowopowołany zespół przełoży się na lepszą jakość.

 

Przyjęta w ubiegłym roku ustawa nakłada obowiązek na każdy organ władzy publicznej, powołania koordynatora ds. dostępności, w tym wypadku tę funkcję pełni przewodnicząca zespołu dyrektor Bańkowska.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu