Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Zjednoczonej Prawicy wrze, Porozumienie zarzuca TVP Bydgoszcz wprowadzanie w błąd odbiorców

W Zjednoczonej Prawicy wrze, Porozumienie zarzuca TVP Bydgoszcz wprowadzanie w błąd odbiorców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 luty 2021 00:19
W Zjednoczonej Prawicy wrze, Porozumienie zarzuca TVP Bydgoszcz wprowadzanie w błąd odbiorców TVP3 Bydgoszcz - kadr z programu

Wszystkie opinie Pana Andrzeja Walkowiaka są jego osobistymi opiniami i nie są stanowiskami żadnego organu partii – czytamy w nadesłanym oświadczeniu partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jest to reakcja struktur z okręgu bydgoskiego na ostatnie tarcia w obozie Zjednoczonej Prawicy oraz na fakt, że TVP Bydgoszcz w swoich audycjach przedstawia byłego parlamentarzystę jako osobę funkcyjną. Pada nawet zarzut uzurpatorstwa.

 

W ostatnich dniach w obozie Zjednoczonej Prawicy zrobiło się gorąco, po tym gdy wicepremier Jarosław Gowin zawiesił swoje członkostwo w radzie koalicji. W podobnym czasie kilkunastu posłów Porozumienia przyjęło oświadczenie, w którym wyrażają lojalność wobec przywództwa Gowina. Rada koalicji to miejsce, gdzie koalicjanci debatują nad projektami ustaw, w których koalicja nie jest jednomyślna, bez tych posiedzeń Prawo i Sprawiedliwość nie może być pewne wyników głosowań w Sejmie, a w najbliższym czasie ma być procedowany kontrowersyjny projekt znoszący możliwość odmowy przyjęcia mandatu od policjanta.

 

Lokalnie również wrze

Zarząd Okręgu 4. Porozumienia Jarosława Gowina wyraża pełne poparcie dla działań i przywództwa Jarosława Gowina jako Prezesa partii, który liderem ugrupowania został wybrany w demokratycznych wyborach – czytamy w uchwale, jaką przyjęły w poniedziałek struktury partii w okręgu bydgoskim. Jak jesteśmy informowani, struktury przyjęły stanowisko jednogłośnie.

 

 

Dla mediów Publicznych Porozumienie ma jednak innego przedstawiciela

W tej sprawie ciekawszy wydaje się jednak inny wątek, bowiem jak się spojrzy na audycję w TVP3 Bydgoszczy czy w Radiu PiK, ugrupowanie Jarosława Gowina reprezentuje w nich zazwyczaj były poseł Andrzej Walkowiak. W trakcie niedzielnej audycji w TVP3 Bydgoszcz był przedstawiany jako przewodniczący Rady Regionalnej Porozumienia (zresztą nie pierwszy raz). Na to wprowadzanie w błąd postanowiły zareagować oficjalne struktury, jak czytamy w oświadczeniu sekretarza Dobromira Szymańskiego - Informuję, że p. Andrzej Walkowiak, były poseł oraz radny sejmiku, jest obecnie zwykłym członkiem partii w bydgoskim kole powiatowym. Nie pełni żadnej funkcji w kierownictwie partii - tym krajowym i regionalnym, a nawet nie jest członkiem koła Porozumienia w mieście Bydgoszcz. Funkcję Przewodniczącego Rady Regionalnej Porozumienia przestał pełnić zgodnie ze statutem partii, gdy przestał być radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Paragraf 35. pkt.12. statutu partii mówi: "W skład Rady Regionalnej wchodzą Przewodniczący Zarządów Okręgowych, Posłowie i Senatorowie, Radni Sejmików, Starostowie, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie i/lub ich zastępcy z terenu województwa będący członkami Partii." Pan Walkowiak stracił członkostwo w Radzie Regionalnej, a tym przestał być jej przewodniczącym. Nie jest nawet członkiem zarządu okręgu partii, gdyż na zjazd po prostu nie przyszedł.

 


Kadr z TVP3 Bydgoszcz - 7 lutego 2021

 

Dalej Szymański wskazuje, że były poseł nie ma legitymacji do wypowiadania się w imieniu ugrupowania - Jednocześnie posługuje się funkcją Przewodniczącego Rady Regionalnej Porozumienia wyrażając tym swoje osobiste stanowisko jako stanowisko organu kierowniczego partii, np. w bydgoskiej telewizji publicznej TVP3. Jest to zachowanie karygodne, uzurpatorskie i niepoważne - szczególnie, że p. Walkowiak był kiedyś posłem. Wszystkie opinie Pana Andrzeja Walkowiaka są jego osobistymi opiniami i nie są stanowiskami żadnego organu partii.

 

Spór od maja

Zarówno na szczeblu liderów Zjednoczonej Prawicy oraz w lokalnych strukturach Porozumienia, przyczyna sporu leży, wszystko na to wskazuje, w wydarzeniach z maja. Wówczas działania Jarosława Gowina, który złożył chwilowo tekę wicepremiera, doprowadziły do niedoprowadzenia do wyborów za pośrednictwem Poczty Polskiej i przesunięcia ich w czasie na przełom czerwca i lipca, gdy sytuacja epidemiczna się poprawiła.

Wtedy część działaczy Porozumienia odcięła się od Gowina, wśród pierwszych publicznie go krytykujących znalazł się Andrzej Walkowiak.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu