Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilkugodzinne korki – zima zaatakowała

Kilkugodzinne korki – zima zaatakowała

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 luty 2021 17:57
Kilkugodzinne korki – zima zaatakowała Fot: Bogusław Białas

W Bydgoszczy mogliśmy przez ostatnie lata zapomnieć jak wyglądają zamiecie śnieżne, niekiedy nawet żartowano, że młodsze pokolenia mogą nie wiedzieć czym jest śnieg. Dzisiaj zobaczyliśmy, jak bardzo się mylili piewcy teorii o tym, że śnieżna zima to już przeszłość. Niestety, musimy się liczyć, z podobnymi atakami zimy w kolejnych dniach.

Przed południem rozpoczęły się intensywne opady śniegu wraz silnym wiatrem. Dodatkowo mamy kolejny dzień solidny mróz. Aura sprawiła, że samochody ciężarowe miały niekiedy problem z podjechaniem pod górkę, a to wystarczyło, aby zakorkować miasto. Szczególnie trudno sytuacaja wyglądała na alejach Jana Pawła II, gdzie jadąc na południe trzeba podjechać pod górkę. Niskie temperatury sprawiły też, że zamarzały zwrotnice tramwajowe, opóźniona jest też komunikacja kolejowa.

 

 

Według Traffic Index, narzędzia analizującego korki w oparciu o nawigację satelitarną, dzisiaj o godzinie 16 poziom kongestii wzrósł do 242% - jest to czas o który wydłużyła się nasza podróż, w stosunku do optymalnych warunków i dostosowanej do natężenia infrastruktury. Średnio w ostatnich dniach roboczych kongestia o godzinie 16 wynosiła około 60% (ma to związek z zamknięciem Mostu Uniwersyteckiego), dzisiaj zatem wzrosła o blisko 200%, co oznacza, że jak ktoś średnio z pracy wracał 30 minut, to dzisiaj zająć mogło mu to 1,5 godziny.

 

Poziom konfestii w ostatnich 7 dniach w Bydgoszczy / Traffic Index

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu