Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstrowski: Nie ma jeszcze decyzji w sprawie dalszego losu mieszkańców zamieszkałych na terenie Centrum Pulmonologii w Smukale

Ostrowski: Nie ma jeszcze decyzji w sprawie dalszego losu mieszkańców zamieszkałych na terenie Centrum Pulmonologii w Smukale

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 luty 2021 00:26

Od tygodni toczy się spór pomiędzy około 23 mieszkańcami dawnego hotelu robotniczego, zlokalizowanego na terenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Smukale. O tym, że spór trwa świadczą chociażby wywieszone przez mieszkańców transparenty krytykujące marszałka województwa i dyrektor szpitala. Zdaniem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, w tej sprawie decyzje żadne nie zapadły.

 

- Mieszkamy tutaj od 30 lat – mówił na grudniowej konferencji prasowej przedstawiciel mieszkańców - Przypadkowo w maju dowiedzieliśmy się, że budynek ma zostać zburzony i jest pewien problem, bo nie wiemy kto wydał decyzję na wyburzenie budynku.

 

Następnie pojawił się szereg zarzutów, które w dużej mierze sprowadziły się do braku właściwego dialogu. Za mieszkańcami wstawił się radny wojewódzki Konstanty Dombrowicz - Aby pan marszałek nie polegał na osobach, które wprowadzają go w błąd – mówił wczoraj na sesji Sejmiku Województwa radny.

 

Do sprawy postanowił odnieść się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski - Sprawą tą interesowałem się osobiście, rozmawiałem z kierownictwem szpitala i spotkałem się z zainteresowanymi osobami. Problem pojawił się z tego powodu, że ktoś wprowadził tych ludzi informując, że zostaną one eksmitowane.

 

Zdaniem Ostrowskiegona dzisiaj nie ma takiej decyzji, zależeć będzie ona od tego, czy ostatecznie wypracowana koncepcja rozbudowy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii obejmie teren zamieszkiwany przez te osoby - Jesteśmy na etapie ogłoszenia postępowania przetargowego na wyłonienie dokumentacji i dopiero ona zdecyduje o koncepcji.

 

Wicemarszałek wyraził jednak pogląd, że mieszkańcy nie mają w tej lokalizacji najlepszych warunków lokalowych - To nie jest budynek mieszkalny, to jest hotel robotniczy, a z tego wynika to, że tam trudno urządzić mieszkanie, nie ma węzłów sanitarnych, brakuje węzłów kuchennych. To jest budynek, co nie nadaje się do urządzenia węzłów sanitarnych.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu