Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAkademicka Przestrzeń Kulturalna znika znad Brdy. Powstaną bloki mieszkalne

Akademicka Przestrzeń Kulturalna znika znad Brdy. Powstaną bloki mieszkalne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 luty 2021 12:48
Akademicka Przestrzeń Kulturalna znika znad Brdy. Powstaną bloki mieszkalne Fot: Bogusław Białas

Od 2005 roku ważnym punktem kulturotwórczym dla Śródmieścia była Akademicka Przestrzeń Kulturalna, położona w kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki. Wewnątrz APK działało też Muzeum Fotografii, swego czasu była to też Ambasada Lednicy 2000, nawiązująca do spotkań katolików nieopodal Gniezna.

Po zlokalizowanym nad Brdą, przy ulicy Królowej Jadwigi kampusie Akademickiej Przestrzenni Kulturalnej właściwie już nic nie pozostało. Prace rozbiórkowe przeprowadzono dość sprawnie. Tę przestrzeń, położoną w atrakcyjnej lokalizacji, zagospodaruje developer Budimex. Część działki należy do miasta i ma być zagospodarowana pod rekreację mieszkańców.

 

 

 

Akademicka Przestrzeń Kreatywna (nieco zmieniona nazwa) przenosi się na Wyżyny do zabytkowego budynku z XIX wieku przy ulicy Karpackiej 52. Od wielu lat o utworzenie miejsca publicznego dla społeczności lokalnej, zabiegała Rada Osiedla Wzgórze Wolności, chęć przenosin APK przez WSG, wpisała się w realizację tego oczekiwania.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu