Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych straci 101-letnią tradycję? Wnioskuje o to poseł

Czy Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych straci 101-letnią tradycję? Wnioskuje o to poseł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 08 luty 2021 00:47

Inspektora Wsparcia Sił Zbrojnych, będący jedną z kluczowych jednostek dla Wojska Polskiego, działa od 2008 roku, jego formowanie rozpoczęło się w 2006 roku. Inspektorat jest jednak kontynuatorem tradycji rozpoczętej w 1919 roku przez Dowództwo Okręgu Generalnego Pomorze, któremu podległe jednostki brały udział w wojnie z bolszewikami w 1920 roku.

W grudniu 2011 roku minister obrony narodowej wydał decyzję o tym, że Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych jest oficjalnym spadkobiercą:

- Dowództwa Okręgu Generalnego Pomorze (1919-1920);
- Dowództwa Okręgu Korpusu nr VIII (1920-1939);
- Dowództwa Okręgu Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej ,,Pomorze” (1939-1945);
- Okręgu Wojskowego nr II (1945-1954);
- Dowództwa Pomorskiego Okręgu Wojskowego (1954-2011).

 

W ostatnim czasie współpracujący z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem pracownicy IPN uznali, że Pomorski Okręg Wojskowy propaguje komunizm, dlatego wojewoda zdecydował się zdekomunizować skwer Pomorskiego Okręgu Wojskowego na Osiedlu Leśnym – na tę decyzję skargę do sądu złożyła Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Politycy PiS idą jednak dalej za ciosem – poseł Bartosz Kownacki wniósł interpelację do Ministerstwa Obrony Narodowej o zmianę decyzji z grudnia 2011 roku i wykreślenie z tradycji Inspektoratu: Dowództwa Pomorskiego Okręgu Wojskowego (1954-2011). W praktyce oznaczałoby to licząca kilkadziesiąt lat dziurę w tradycji, czyli nie można wykluczyć, że Inspektora Wsparcia Sił Zbrojnych straci całą tradycję.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu