Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie grali z WOŚP dla dzieci, teraz mogą zagrać dla bydgoskich seniorów

Bydgoszczanie grali z WOŚP dla dzieci, teraz mogą zagrać dla bydgoskich seniorów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 luty 2021 18:58

Nie bez powodu w przysłowiu zawarto tezę, że ,,starość nie radość”, odwołującą się do tego, iż ludzie starsi wiekiem borykają się z rożnymi chorobami, niekiedy wymagając stałej opieki. Bydgoskimi seniorami zajmuje się Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Smukale, którego dyrektor zachęca do przekazywania 1% podatku na tworzenie lepszych warunków lokalowych dla seniorów. Swój apel kieruje też do tych podatników, którzy nigdy 1% nie przekazywali.

Zakład Pięlęgnacyjno-Opiekuńczy rozpoczyna współpracę z Fundacją Pro Omnis, która ma statut organizacji pożytku publicznego. Pierwszą wspólną akcją jest związana z 1% akcja ,Łóżko dla seniora”.

 

- To jest taka nasza lokalna orkiestra, my gramy dla naszych seniorów, tutaj lokalnie, dla starszych bydgoszczan – wyjaśnia Elżbieta Włodarczyk, dyrektor Zakładu Pielęgnacyno-Opiekuńczego w Bydgoszczy - Wielu z nas pomija zawsze ten 1%, może w tym roku państwa zmobilizujemy. To jest dla nas, dla naszych członków rodzin, dla naszych najbliższych – apeluje.


Prezes Fundacji Pro Omnis Agnieszka Lange-Olszewska zaznacza - Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, zatem ten 1% będzie trafiał na nasze konto, na cele związane z naszym porozumieniem. Traktujemy 1%, nie jako akcję, ale początek długoletniej współpracy.

 

O tym na jaką organizację pożytku publicznego przeznaczymy 1% zdecydujemy przy wypełnianiu oświadczenia podatkowego PiT, który złożyć powinniśmy do Urzędu Skarbowego (w ostatnich latach popularne są aplikacje pozwalające wykonać tę czynność on-line) do końca kwietnia.

 

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Fundacja Pro Omnis o rozpoczęcicu wspołpracy poinformowali na konferencji prasowej, która odbyła się w Bydgoskim Centrum Wolontariatu.

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu