Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy powstaje Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki

W Bydgoszczy powstaje Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 luty 2021 09:52
W Bydgoszczy powstaje Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki Fot: W. Woźniak / Muzeum Okręgowe

Pod koniec stycznia zostało zawarte porozumienie pomiędzy pasjonatami klasycznej motoryzacji ze Stowarzyszenia Bydgoskie Klasyki, a Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Celem nawiązanej współpracy jest powołanie do życia Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki, gdzie każdy zainteresowany mógłby obcować z samochodami, które właściwie już zniknęły z ulic.

Podpisany 27 stycznia list intencyjny zakłada, że przy należącym do Muzeum Exploseum znalazłaby się nowa siedziba Stowarzyszenia Bydgoskie Klasyki, tam też gromadzone byłyby eksponaty, co pozwoliłoby utworzyć kolejną atrakcję dla zwiedzających w postaci Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki. Być może eksponaty ,,będące na chodzie” staną się też ciekawym ubogaceniem nocy muzealnych.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu