Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier pisze do prezydenta Bydgoszczy. Panowie nie mogą się jednak dogadać

Wicepremier pisze do prezydenta Bydgoszczy. Panowie nie mogą się jednak dogadać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 luty 2021 20:01

Czy Park Kultury powstający w Mlynach Rohtera, będzie współprowadzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego? Taką wolę złożył prezydent Bydgoszczy, który nie może się jednak zbytnio w korespondencji porozumieć z wicepremierem Piotrem Glińskim.

Zaczęło się 18 stycznia, gdy taką propozycje prezydent Bydgoszczy skierował do resortu prowadzonego przez wicepremiera Glińskiego. Przy tej okazji włodarz Bydgoszczy pozwolił sobie skomentować fakt wsparcia za kwotę 60 mln zł wystawy przy toruńskim muzeum ojca Tadeusza Rydzyka - W związku z informacją o wsparciu z budżetu państwa kwotą 60 mln zł opracowania założeń i kompleksowej realizacji wystawy stałej do Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. Św. Jana Pawła II w Toruniu utworzonego na podstawie umowy z Fundacją Lux Veritatis zarządzanej m.in. przez Ojca Tadeusza Rydzyka, zwracam się do Pana Premiera z prośbą o adekwatne wsparcie dla utworzonej w Bydgoszczy w 2019 roku instytucji Park Kultury wraz z propozycją współprowadzenia tej instytucji – napisał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Do sprawy odniósł się osobiście wicepremier Piotr Gliński, w liście adresowanym do włodarza Bydgoszczy – Rozumiem, że celem Pana listu jest rozpoczęcie kampanii wyborczej na łamach życzliwych mediów, ale wydaje się, że Czytelnikom płomiennego apelu do ministra należy się kilka dodatkowych informacji.

 

Wicepremier wskazuje, że w tym samym dokumencie, w którym przyznaje się dotację dla toruńskiego muzeum zapisano na bieżący rok prawie 52 mln na budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz kwotę prawie 22 mln zł na budowę nowej siedziby Archiwum Państwowego w Bydgoszczy, co dawać ma łącznie 425 mln zł (także ze środków unijnych, którymi dysponuje resort) zaangażowane w projektach wieloletnich w Bydgoszczy.

 

W tym liście nie pada jednak odpowiedź, czy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planuje współprowadzić Park Kultury.

 

W ubiegłym tygodniu na sesji Rady Miasta, pomysł współprowadzenia Parku Kultury w Młynach Rothera, pozytywnie oceniła radna PiS Grażyna Szabelska - Rzeczywiście, może to być Urząd Marszałkowski, a w części może być to prowadzone też przez państwo. Uważam, że pomysł generalnie mógłby być interesujący i mógłby zyskać znacznie większą rangę, niż my dysponujący znacznie mniejszymi środkami.

 

Radna wyraziła jedynie ubolewanie o uszczypliwe uwagi dotyczące toruńskiego muzeum, jakie znalazły się w piśmie prezydenta.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu