Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDrogi krajowe nr 5 i 25 na terenie Bydgoszczy staną się drogami wojewódzkimi

Drogi krajowe nr 5 i 25 na terenie Bydgoszczy staną się drogami wojewódzkimi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 luty 2021 00:08
Węzeł Zachodni Węzeł Zachodni

W poniedziałek Sejmik Województwa będzie głosował nad ustaleniem nowego przebiegu dróg wojewódzkich na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Przejęcie przez województwo dróg krajowych jest następstwem oddania do użytku obwodnicy Bydgoszcz w ramach drogi ekspresowej S-5.

Według nowych uzgodnień droga krajowa nr 25 biegnąca aż z Koszalina przez Bydgoszcz i Inowrocław do Konina, będzie przebiega od węzła Tryszczyn/Opławiec do węzła Bydgoszcz Południe/Stryszek wraz z drogą ekspresową S-5 i od Białych Błot S-10. Oznacza to, że ulica Koronowska od węzła w Tryszczynie stanie się drogą wojewódzką, która będzie biegła następnie ulicą Nad Torem, Grunwaldzką, Kruszwicką, Grudziądzką, Kujawską, aż do dzisiejszych alei Jana Pawła II, które również staną się drogą wojewódzką.

 

Zmieni się też przebieg krajowej 5, która o Aleksandrowa w gminie Osielsko, do granicy Bydgoszczy, a następnie w przebiegu Armii Krajowej i kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II do Stryszka, tym samym węzeł drogowy przy lotnisku stanie się drogą wojewódzką. Po podjęciu tej uchwały będzie możliwe nadanie nowym drogom wojewódzkim numerów.

 

Zmieni się sytuacja tylko w gminach Osielsko i Koronowo

Zgodnie z przepisami za utrzymanie wszystkich dróg na terenie miast na prawach powiatu, a takim miastem jest Bydgoszcz, odpowiada i tak samorząd miejski, czyli na odcinku bydgoskim niewiele się zmieni, bowiem czy mamy jeszcze do czynienia z drogami krajowymi, czy w przyszłości z drogami wojewódzkimi, to koszty ich utrzymania pokrywa Miasto Bydgoszcz.

 

W gminach Osielsko, Koronowo i Białe Błota obecnie koszty utrzymania dróg leżą po stronie skarbu państwa, po przekwalifikowaniu ich na drogi wojewódzkie, ten obowiązek spadnie na województwo kujawsko-pomorskie.

 

Pozostanie droga krajowa nr 80

Po wejściu tych zmian w życie jedyną drogą krajową w granicach Bydgoszczy będzie DK80 biegnąca ulicą Grunwaldzką do Węzła Zachodniego, a następnie trasą W-Z i Fordońską do mostu na Wisłą w kierunku Torunia.

 

Załącznik do projektu uchwały

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu