Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZamknięcie Mostu Uniwersyteckiego z większym skutkiem dla ruchu niż otwarcie obwodnicy Bydgoszczy

Zamknięcie Mostu Uniwersyteckiego z większym skutkiem dla ruchu niż otwarcie obwodnicy Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 luty 2021 00:03
Zamknięcie Mostu Uniwersyteckiego z większym skutkiem dla ruchu niż otwarcie obwodnicy Bydgoszczy Fot: Bogusław Białas

31 grudnia został oddany do użytku ostatni odcinek obwodnicy Bydgoszcz, w ramach drogi ekspresowej S-5, co przełożyło się na omijanie w dużej mierze przez tranzyt Bydgoszcz, jednocześnie zmniejszając wewnątrz miasta natężenie ruchu. Od piątku zamknięty został jednak Most Uniwersytecki, co z kolei zwiększyło natężenie ruchu.

Efekt otwarcia obwodnicy gołym okiem zobaczyć można w Osielsku, gdzie dość ruchliwa droga krajowa nr 5, znacznie się uspokoiła. Jak wynika z zestawienia Traffic Index, opierającego swoje dane o zakorkowaniu o nawigację satelitarną, poziom kongestii – czasu o jaki z powodu korków wydłuża się nasza podróż – spadł w stosunku do stycznia 2020 roku o jakiejś 10%. W ubiegłym tygodniu kongestia wynosiła pomiędzy 40-50%, gdy w 2020 roku było to ponad 50%.

 

Piątek punktem przełomowym

Most Uniwersytecki został zamknięty w piątek około godziny 15, nie przełożyło się to na większe korki, bowiem w piątki zazwyczaj szczyt komunikacyjny mamy około godziny 13.

 

W poniedziałek 1 lutego zauważalny był już wzrost kongestii w stosunku do analogicznego dnia 2020 roku – najbardziej widoczny o godzinie 16, gdy wzrost kongestii wyniósł 16% do 67% (w 2020 roku było to 51%). W kolejnych dniach kierowcy do nowej sytuacji się już lepiej dostosowali – we wtorek o godzinie 15 mieliśmy podobny poziom jak w 2020 roku, zaś o godzinie 16 o 7% wyższy. Podobnie wypadła środa.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu