Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSześć firm zainteresowanych remontem Smukalskiej. Jedna oferta w założonym budżecie

Sześć firm zainteresowanych remontem Smukalskiej. Jedna oferta w założonym budżecie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 luty 2021 16:02
Sześć firm zainteresowanych remontem Smukalskiej. Jedna oferta w założonym budżecie Fot: ZDMiKP

Przebudowa ulicy Smukalskiej ma być jedną z ważniejszych inwestycji drogowych w Bydgoszczy w roku 2021 – ma ona charakter bardziej osiedlowy, ale łączy ze sobą dwie dzielnice: Smukałę i Piaski, przez co jest dość istotną arterią w tej części Bydgoszczy. Dzisiaj jej stan nie jest zadowalający, od wielu lat o jej przebudowę zabiegają mieszkańcy, chociażby poprzez składanie petycji.

Dzisiaj miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na wykonanie prac budowlanych – złożono 6 ofert w cenie od 26,7 mln zł do blisko 50,5 mln zł. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo – Inżynieryjnego z Torunia na 26,7 mln zł. Zamawiający – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja (będą wymagane także prace kanalizacyjne) na tę inwestycję założył budżet w wysokości 28 mln zł. Nie oznacza to jednak, że tylko toruńska firma będzie brana pod uwagę w dalszym postępowaniu przetargowym – po weryfikacji ofert, wszyscy uczestnicy postępowania, będą mogli w elektronicznej aukcji zaoferować nową niższą cenę. Wszyscy oferenci zaoferowali wykonanie inwestycji w równe 2 lata.

 

Projekt zakłada powstanie również infrastruktury rowerowej.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu