Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZawiadomienia do prokuratury po piątkowej manifestacji - zarzucające brutalność policji

Zawiadomienia do prokuratury po piątkowej manifestacji - zarzucające brutalność policji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 luty 2021 18:57

Koalicja Obywatelska kieruje do prokuratury zawiadomienie w związku z podejrzeniem, że policjanci naruszyli nietykalność cielesną posłanki Iwony Kozłowskie. Inne zawiadomienie planuje też złożyć starsza kobieta, której pomocy udzielało pogotowie.

Po tym jak policjanci nieopodal Ronda Jagiellonów wyprowadzili mężczyznę za odpalenie racy, w czynnościach policyjnych z jego udziałem chciała uczestniczyć posłanka Iwona Kozłowska. Parlamentarzystka z wyciągniętą legitymacją poselską informowała na głos – Interwencja poselska. W pewnym momencie widać jak podchodzi do niej policjant i ją popycha. Posłanka twierdzi, że została też uderzona w twarz.

 

Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej poseł Cezary Tomczyk, na Twitterze zapowiadał, że ten incydent zostanie zgłoszony do prokuratury - Policjant uderzył posłankę Koalicji Obywatelskiej Iwonę Kozłowską w twarz, gdy ta interweniowała w sprawie skuwanych bezprawnie ludzi. Składamy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Policja nie może zachowywać się jak Milicja w PRL – poinformował Tomczyk. Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy polecił natomiast wyjaśnienie tego zdarzenia

.

 

 

Na zgromadzenie wezwano pogotowie

Nieco wcześniej mogło dojść do innego zdarzenia, w momencie gdy uczestnicy zgromadzenia ulica Jagiellońską próbowali przedostać się na Rondo Jagiellonów, popchnięta mogła być starsza kobieta. Tego zdarzenia nie udało nam się zarejestrować, w pewnym momencie jednak młoda kobieta przez megafon informuje - Słuchajcie, kobieta została właśnie popchnięta i spadła na ziemię, boli ją ramię.

 

Ktoś z uczestników wezwał pogotowie, po godzinie 20 na Rondo Jagiellonów przyjechała karetka i po kobietę w tłum wszedł ratownik medyczny, a następnie zabrał ją do karetki. Jak ustaliliśmy, kobieta została poddana obdukcji z udziałem biegłego sądowego i najprawdopodobniej złoży zawiadomienie do prokuratury na działania policjantów.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu