Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent powołał Komitet Honorowy Bydgoskiego Marca 81. W jego składzie wielu uczestników tamtych wydarzeń

Prezydent powołał Komitet Honorowy Bydgoskiego Marca 81. W jego składzie wielu uczestników tamtych wydarzeń

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 luty 2021 06:43
Miejsce, w którym strajkowali rolnicy Miejsce, w którym strajkowali rolnicy

W listopadzie Rada Miasta zdecydowała, że rok 2021 będzie Rokiem Bydgoskiego Marca 81, we w 40 rocznicę tamtych wydarzeń. Zaczęło się wszystko 12 marca 1981 roku od strajku chłopskiego nieopodal dzisiejszego dworca Bydgoszcz Główna, którego uczestnicy domagali się rejestracji rolniczej ,,Solidarności”. W efekcie kolejnych wydarzeń, udało im się osiągnąć sukces.

Powołany przez prezydenta Rafała Bruskiego Komitet Honorowy obchodów liczy 13 osób. Na jego czele stanął prezydent i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska. Powołano też uczestników tamtych wydarzeń: byłego senatora Jana Rulewskiego, byłego posła Antoniego Tokarczuka, byłego ministra rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza, Telesfora Horodeckiego oraz Joannę Bartoszcze, wnuczkę uczestnika wydarzeń.

 

W skład komitetu weszli też rektorzy UKW, UTP, prorektor Collegium Medicum oraz prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy Jerzy Derenda.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu