Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStan techniczny Mostu Uniwersyteckiego gorszy niż przypuszczono. Most zamknięty dla ruchu

Stan techniczny Mostu Uniwersyteckiego gorszy niż przypuszczono. Most zamknięty dla ruchu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 styczeń 2021 16:00
Stan techniczny Mostu Uniwersyteckiego gorszy niż przypuszczono. Most zamknięty dla ruchu Fot: ZDMiKP

Dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otrzymał zamówioną ekspertyzę dotyczącą stanu Mostu Uniwersyteckiego. Natychmiast podjęto decyzję o wyłączeniu obiektu z ruchu. Most Uniwersytecki jest obiektem nowym – oddano go do użytku pod koniec 2013 roku.

Główną przyczyną problemów, to odkształcenie się elementów mocujących wanty. Z ekspertyzy wynika, że mocowania są na tyle słabe, że mogą nie utrzymać ciężaru całego obiektu, stąd też decyzja o zamknięciu obiektu dla użytku jeszcze dzisiaj. Ekspertyza wskazuje, że mocowania want to jedyny problem, bowiem pozostałe elementy mostu nie budzą wątpliwości. ZDMiKP ocenia, że błędy popełniono na etapie projektowania mostu.

 

Przewiduje się, że prace naprawcze potrwają kilka miesięcy, w czasie których most nie będzie użytkowany, będzie także ograniczona przestrzeń piesza na nabrzeżach Brdy pod mostem. Naprawy rozpoczną się od pilnego podparcia konstrukcji. ZDMiKP zapowiada również analizy prawne, w celu podjęcia decyzji o ewentualne ubieganie się Bydgoszczy od odszkodowanie od wykonawców obiektu. Prace projektowe wykonała firma z Gdańska w latach 2008-2010.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu