Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzabelska: Pomysł współprowadzenia Młynów Rothera przez państwo uważam za interesujący

Szabelska: Pomysł współprowadzenia Młynów Rothera przez państwo uważam za interesujący

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 styczeń 2021 13:00

W tym roku otwarty powinien zostać Park Kultury w Młynach Rothera, w połowie miesiąca prezydent Rafał Bruski zaproponował Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby podjęło się współprowadzenia instytucji. Udział resortu zwiększyłby rangę Parku Kultury, ale też jednocześnie, dostęp do większych środków na rozwój oferty. Pozytywnie do pomysłu odniosła się wiceprzewodnicząca klubu radnych PiS Grażyna Szabelska.

 

- Jeśli miasto uznaje, że nie udźwignie prowadzenia takiej instytucji, bo to jest wielkie przedsięwzięcie i kolejne wydatki, to akurat uważam ten pomysł, aby się tym współprowadzeniem podzielić, za interesujący – powiedziała na środowej sesji Rady Miasta radna Grażyna Szabelska - Rzeczywiście, może to być Urząd Marszałkowski, a w części może być to prowadzone też przez państwo. Uważam, że pomysł generalnie mógłby być interesujący i mógłby zyskać znacznie większą rangę, niż my dysponujący znacznie mniejszymi środkami.

 

Instytucje kultury współprowadzone przez różne organy nie są w Bydgoszczy czymś nadzwyczajnym – Operę Nova prowadzi np. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego razem z Województwem Kujawsko-Pomorskim.

 

Prezydent Rafał Bruski o takim zamiarze ministerstwo poinformował w połowie stycznia, jednocześnie wskazując, że liczy na podobne wsparcie finansowe – kwota 60 mln zł – jak otrzymało muzeum tworzone przez związaną z Radiem Maryja toruńska Fundacja Lux Veritatis. Zdaniem radnej taka formuła niekoniecznie sprawie pomaga - Te inne uszczypliwe uwagi byśmy sobie darowali, bo nie będą one nam służyły – oceniła na sesji.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu