Jesteś tutaj: HomeBydgoszczElektronik ponownie w czołówce polskich techników

Elektronik ponownie w czołówce polskich techników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 30 styczeń 2021 10:04
Elektronik ponownie w czołówce polskich techników Fot: UMB

Technikum Elektroniczne przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, od wielu lat plasuje się w czołówce ogólnopolskiego rankingu ,,Perspektyw”. Tak było również w edycji 2021 rankingu, Elektronik ponownie podkreśla, że jest jednym z najlepszych techników w Polsce.

W edycji 2021 Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy zajęło 4 lokatę, rok temu szkoła była 6, a dwa 10. Ostatnie lata były nieco gorsze, zważywszy na to, że w edycji 2018 szkoła znalazła się na 2 miejscu w kraju, a w 2017 wygrało ten ranking. Edycję 2021 wygrało Technikum Mechaniczne z Warszawy. Nie trzeba chyba już wspominać że Elektronik wypad najwyżej ze szkół technicznych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W 2017 roku Rada Miasta Bydgoszczy w uznaniu wysokich ocen jakie uzyskiwał Zespół Szkół Elektronicznych, postanowiła o sfinansowaniu budowy nowej hali sportowej przy szkole, która została już oddana do użytku. O halę sportową Elektronik zabiegał od wielu lat, odniesione sukcesy stały się do tego pretekstem.

 

W edycji 2021 Perspektyw drugim technikum z kujawsko-pomorskiego zostało technikum w Zespole Szkół Chemicznych w Bydgoszczy sklasyfikowane w skali kraju na 32 pozycji, na trzecim miejscu mamy Technikum Leśne w Tucholi (34 pozycja), a dalej bydgoską Budowlankę (40 pozycja). Jeżeli chodzi o szkoły techniczne, to w województwie kujawsko-pomorskim Bydgoszcz jest potęgą.

 

Nieco gorzej wypadły licea – dopiero na 122 pozycji sklasyfikowane zostało Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, przed I LO na 156 pozycji i zamykającym drugą setkę II LO.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu