Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilkadziesiąt osób protestowało w Bydgoszczy. Wraca temat aborcji

Kilkadziesiąt osób protestowało w Bydgoszczy. Wraca temat aborcji

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 styczeń 2021 20:15

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do swojego wyroku z października 2020 roku, w którym uznano przesłankę eugeniczną (wady płodu), jako legalną do przeprowadzenia w Polsce aborcji. Rząd zapowiedział opublikowanie tego samego dnia orzeczenia w Dzienniku Ustaw, co będzie oznaczać jego wejście w życiu.

Na przełomie października i listopada w całej Polsce odbywały się wielotysięczne manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunału. Z racji niepublikowania go przez rząd w Dzienniku Ustaw, nie weszło ono jednak w życie. Przedstawiciele rządu informowali, że wyrok zostanie opublikowany dopiero po tym jak pojawi się do niego uzasadnienie, co nastąpiło w środę.

 

W wielu miastach, pomimo lockdownu, odbywały się protesty. W Bydgoszczy pod siedzibą PiS przy ulicy Gdańskiej przyszło około 50 osób. Następnie przeszli na Stary Rynek, dość spore siły policji nie pozwoliły na zablokowanie ulicy Gdańskiej. Kolejne dni pokażą, czy dojdzie do podobnej skali protestów, jak miała miejsce jesienią.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu