Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje na Babią Wieś mają powrócić do jesieni

Tramwaje na Babią Wieś mają powrócić do jesieni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 styczeń 2021 10:07

Od marca biegnące wzdłuż ulicy Toruńskiej i Babiej Wsi od strony ronda Bernardyńskiego, torowisko tramwajowe zostało wyłączone z ruchu, natomiast w ostatnich miesiącach z uwagi na przebudowę ronda, jego część została fizycznie rozebrana. Przyczyną tego stanu rzeczy jest osuwisko spowodowane inwestycją prywatną w tym rejonie. Wczoraj pojawiła się wstępna deklaracja, co do terminu przywrócenia ruchu tramwajowego.

Tramwaje wstrzymano z powodów bezpieczeństwa, bowiem osunięcie się nasypu pod tramwajem, mogłoby doprowadzić do katastrofy. Przez miesiące Inspektor Nadzoru Budowlanego domagał się od developera zlecenia wykonania badań geologicznych i opracowania planu naprawczego. Spór o to toczy się przed sądem, a miesiące, czy nawet już lata mijają, dlatego Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej postanowił zlecić alternatywnie wykonanie analiz.

 

Torów na wysokości Babiej Wsi już nie ma, przy okazji widać różnicę w poziomów po przebudowie Ronda Bernardyńskiego

 

Wczoraj na sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował - Chcielibyśmy, aby w nowym roku szkolny, we wrześniu, tramwaje przy ulicy Babiej Wsi jeździły.

 

Tory tramwajowe na Babiej Wsi miałyby być posadowione od nowa.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu