Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz podejmie się próby remontu Wiaduktów Warszawskich

Bydgoszcz podejmie się próby remontu Wiaduktów Warszawskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 styczeń 2021 00:14
Bydgoszcz podejmie się próby remontu Wiaduktów Warszawskich Fot: ZDMiKP

Od jesieni ruch na Wiaduktach Warszawskich – kluczowej dla Fordonu arterii – odbywa się w ograniczeniu do jednego pasa w każdym kierunku, z uwagi na zły stan konstrukcji. W listopadzie słyszeliśmy, że należy wiaduktu uznać za wyeksploatowane, ale ostatecznie zostanie podjęta próba ich ratowania.

 

Dość szczegółowo o błędach konstrukcyjnych mówił na listopadowej sesji Rady Miasta Maciej Gust z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej - Wiadukty Warszawskie należy uznać za wyeksploatowane

Gust wskazywał, że konstrukcja powstała kilkadziesiąt lat temu w technologii, która się nie sprawdziła, przez co postanowiono od niej odejść. Ponadto wiadukt nie spełnia dzisiejszych norm obciążeniowych, projektowany był bowiem na mniejsze natężenie ruchu.

 

Obecnie trwa postępowanie przetargowe na wykonanie podpór, co będzie jednak tylko działaniem doraźnym.

 

Będzie podjęta próba remontu

Wiadukty Warszawskie nie tak dawno temu przeszły już gruntowny remont. Wczoraj zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz zapowiedział na sesji Rady Miasta, że - Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na remont przęseł oraz remont słupów dylatacyjnych.

 

Kozłowicz wskazał - Mamy ekspertyzę, która zaleca szybkie przeprowadzenie remontu.

 

Remont miałby się odbyć jeszcze w tym roku. Trudno powiedzieć jednak na ile lat rozwiąże on problem. Prezydent Rafał Bruski oszacował, że remont może pozwolić wiaduktom funkcjonować przez kolejne 10 lat, ale trzeba powoli myśleć o przebudowie całego Węzła Wschodniego, przy okazji czego zostałyby rozebrane, na rzecz budowy nowej infrastruktury, która bezkolizyjnie połączy Fordońską z trasą W-Z.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu