Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz nie planuje dokapitalizowania lotniska

Bydgoszcz nie planuje dokapitalizowania lotniska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 styczeń 2021 07:13
Bydgoszcz nie planuje dokapitalizowania lotniska Fot: PLB

We wrześniu Sejmik Województwa wyraził zgodę na dokapitalizowanie Portu Lotniczego Bydgoszcz kwotą 12 mln zł, w celu pokrycia straty. Zakup nowych akcji sprawi, że Województwo Kujawsko-Pomorskie zwiększy swoje udziały do ponad 75%, z obecnych około 72%. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował, że Miasto Bydgoszcz, będące drugim największym udziałowcem w PLB, na taki krok się nie zdecyduje.

Obecnie Bydgoszcz posiada 22,2% udziałów w Porcie Lotniczym, po planowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie dokupieniu akcji, ten udział spadłby do około 20,1%. Chyba, że Miasto Bydgoszcz zdecydowałoby się też na dokapitalizowanie w stosunku do posiadanych już udziałów.

 

Pytanie czy jest taki zamiar, zadał na środowej sesji Rady Miasta radny Paweł Bokiej.

 

- Nie przewiduję dokapitalizowania lotniska, bo i tak jesteśmy mniejszościowym udziałowcem – poinformował prezydent Rafał Bruski, wskazując, iż proces decyzyjny dotyczący lotniska, odbywa się bez wpływu Bydgoszczy.

 

Prezydent wskazał, że pandemia COVID-19 wpłynęła, że ciężko przewidzieć w jakim otoczeniu gospodarczym znajdować będzie się lotnisko, dodatkowo niekorzystne dla jego rentowności może być zbudowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego, wielkiego lotniska pod Warszawą.

 

Prezydent zapowiedział, że Bydgoszcz nadal będzie uczestniczyć w zakupie usług promocyjnych u linii lotniczych, ale proporcjonalnie do liczby obsługiwanych pasażerów. Zakup usług promocyjnych przez samorządy, to nieformalna forma dotowania lotów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu