Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW lutym będziemy konsultować przebieg nowych linii tramwajowych

W lutym będziemy konsultować przebieg nowych linii tramwajowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 styczeń 2021 13:04
Na fioletowo koncepcja wpiecia w Gdańską Na fioletowo koncepcja wpiecia w Gdańską

W grudniu do użytku oddano nową linie tramwajową wzdłuż ulicy Kujawskiej, władze Bydgoszczy chcą infrastrukturę tramwajową rozwijać dalej w kolejnych latach – planowane jest m.in. połączenie pętli przy Rycerskiej z ulicą Gdańską, czy budowa torowiska wzdłuż ulicy Kruszwickiej przez Szubińską i Piękną. W ostatnich latach analizowano różne warianty, w lutym nad wypracowanymi koncepcjami będą prowadzone konsultacje społeczne dla mieszkańców.

Obecnie mamy wypracowane wielowariantowe koncepcje, opinie mieszkańców mają natomiast pomóc w wyborze najbardziej optymalnych wariantów.

 

W przypadku połączenia pętli Rycerska z ulicą Gdańską pod uwagę brane są dwa warianty – budowę torowiska wzdłuż obecnych torów kolejowych (planowana do rozbiórki zajezdnia widoczna od ulicy Artyleryjskiej), wówczas tory biegłyby blisko ulicy Artyleryjskiej lub druga koncepcja budowy zakłada przebieg w ramach planowanej ulicy Nowoświeckiej, która projektowana jest dla obsługi nowopowstającego osiedla mieszkaniowego. Tramwaj na Nowoświeckiej byłby częścią osi jezdni, podobnie jak ma to obecnie miejsce na ulicy Chodkiewicza.

 

Skoro już o Chodkiewicza mowa – planowane jest wydłużenie linii z Bielaw, aby wpiąć się w ulicę Wyszyńskiego i dalej prowadzić torowisko w kierunku Ronda Fordońskiego. Ta koncepcja również będzie objęta konsultacjami społecznymi.

 

Konsultacje dotyczyć będą także linii mającej połączyć Rondo Kujawskie z Rondem Grunwaldzkim – według koncepcji liczyć miałaby ona 3,4 km długości i przebiegać przez ulice: Solskiego, Szubińską, i Kruszwicką.

 

Konsultacje zgodnie z zarządzeniem prezydenta będą się odbywały w dniach 1-28 lutego. Z uwagi na pandemię, dominować będzie formuła on-line.

 


Na grafice pokazujemy koncepcję wpięcia się torowiska w ulicę Gdańską, przy samym skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej z trasą W-Z.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu