Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStudentka zaprojektowała nową aranżację apteki-muzeum ,,Pod Łabędziem”

Studentka zaprojektowała nową aranżację apteki-muzeum ,,Pod Łabędziem”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 styczeń 2021 07:20
Projekt aranżacji Projekt aranżacji aut: Marta Simon

Apteka pod Łabędziem mieszcząca się przy ulicy Gdańskiej 5 stała się jednym z symboli bydgoskiego Śródmieścia, poprzedni właściciele bowiem gromadzili eksponaty prezentujące historię aptekarstwa. Apteka już nie funkcjonuje, od 2017 roku jej eksponaty wraz z lokalem zajmuje Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, które przygotowuje się do nowego otwarcia ,,Pod Łabędziem” już w formie typowo muzealnej.

Wnętrze przy ulicy Gdańskiej 5 się zmieni, Muzeum Okręgowe chce postawić na nowoczesny wystrój, dlatego we współpracy z Fundacją Rozwój UTP ogłoszono konkurs, do którego swoje propozycje aranżacji zgłosiło 11 studentów. Najbardziej spodobała się praca Marty Simoń, studentki wzornictwa na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

 

 

Zależało nam na nowoczesnym wnętrzu, które byłoby merytorycznym wprowadzeniem zwiedzającego w tematykę historii farmacji. W tym miejscu znajdą się nie tylko gabloty z zabytkami, ale także strefa picia herbat ziołowych – informuje Gabriela Frischke z Dział Historii Medycyny i Farmacji Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Była apteka ma szansę stać się popularna wśród gości Bydgoszczy z uwagi na dobrą lokalizację przy ulicy Gdańskiej, nieopodal skrzyżowania z Focha.

 

Na otwarcie wystawy jeszcze trochę poczekamy, ale z drugiej strony mamy i tak czas pandemii, więc nie trzeba się z tym projektem aż tak śpieszyć.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu